Turnaj juniorek v Bohuslavicích ovládla Beluša

V sobotu se na hřišti v Bohuslavicích střetly dívky – juniorky v souboji o pohár předsedy TJ Bohuslavice. Na tomto hřišti se mnoho let žádné utkání mládežnické kategorie neuskutečnilo.

Pozvání pořadatelů přijaly jediné dva týmy juniorek okresu Hodonín – Vlkoš a Nesyt Hodonín, tým z Vysočiny – Kotvrdovice a tým ze Slovenské Beluše. Zápasy rozhodoval pan Řičica, za což mu patří poděkování. Počasí se docela vyvedlo a holky si mohly užít fotbálku.

Hodonín-Kotvrdovice 1:0

Vyrovnaný zápas rozhodla chyba v samém závěru utkání, kdy chybná rozehrávka skončila odrazem v brance Kotvrdovic.

Vlkoš-Beluša 0:5

Prozatím nový a nesehraný tým Vlkoše skolily chyby v rozehrávce a neproduktivní zakončování, i když nutno říci že Beluša mistr Slovenské II. Ligy byl velmi  fotbalový. Vlkošanky bez ohledu na výsledek hráli otevřený kombinační fotbal.

Beluša – Hodonín 4:0

Slovenský tým si poradil i s „prešovským betonem“ Nesyťaček a byť hrál druhý zápas po sobě, jasně zvítězil. Zápas se většinou odehrával na polovině Hodonína a dal vyniknout šikovné gólmance Nesytu.

Kotvrdovice – Vlkoš 0:5

Mladý tým z Kotvrdovic brzy inkasoval. Vlkošanky se více sehrávaly a dokázaly převahu v poli i proměňovat v góly a to i přesto, že se v brance Vlkoše střídaly ne nejslabší hráčky ale hráčky starší a zkušenější.

Hodonín – Vlkoš 1:6

Přestože Vlkošanky hrály druhý zápas po sobě, začaly zčerstva a brzy vedly. Za již rozhodnutého stavu chybou v rozehrávce „gólmanky“ daly možnost ke vstřelení druhému gólu Nesytu na turnaji.

Beluša- Kotvrdovice 13:0

Ani poslední zápas naplno neprověřil slovenský tým, který hlavně v závěru gólově exceloval nad mladým týmem z Kotvrdovic, čímž potvrdil prvenství v turnaji.

Turnaj měl jak pro Nesyt, tak pro Vlkoš cenu jako příprava na třetí ligu juniorek. Nesyt dorazil k turnaji s 14 hráčkami. Vlkošanky nastupovaly s osmi hráčkami, které se točily i v brance, v týmu nastoupily tři hráčky poprvé a tyto se od poloviny turnaje dobře zapracovaly a jsou příslibem pro novou sezonu.

Kotvrdovice využily turnaj pro tým, který teprve skládají a v nastávající sezoně s tímto týmem ještě nebudou nastupovat do oficiální soutěže. Beluša pojala turnaj jako setkání přátel jednou za půlrok za, což jim patří velký dík poněvadž klání náležitě okořenily.

Co tyto turnaje krášlí je fakt, že jak hráčky tak i trenéři  s pořadateli mají dobrou náladu a rozcházejí se z úsměvem, nezávisle na konečném pořadí a tak tomu bylo i tuto sobotu v Bohuslavicích.

 

You may also like...