Veselí doma přehrálo první Krumvíř

Souboj druhého Veselí nad Moravou s prvním Krumvířem byl trhákem I.A třídy. Výborná návštěva viděla vítězství domácího mužstva nad lídrem soutěže.

I.A třída sk.B – 23. kolo

FC Veselí – Krumvíř 3:1 (2:0)
Branky: 26´ + 43´ Radmil, 57´ Joch – 77´ Rozkydal Rozhodčí: Papuga David – Petko Marko, Julínek Jiří Delegát: Bábiček Josef ŽK: Pollák, Klimek – Luskač, Michna Diváci: 350

Veselí: Motyčka – Symerský, Joch (64´ Janík), Valenta, Hodonský D.  (75´ Vaďura), Radmil Pollák (89´ Hodonský J.), Klimek, Šebesta, Vardan, Prajza

Krumvíř: Prachař – Luskač R., Luskač O., Svoboda (46´ Rozkydal), Hoša, Michna, Kobylka, Zvonič M., Adamec, Zvonič P. (61´Charvát), Valenta

Důležitost utkání byla znát na obou dvou stranách a až první velká šance utkání znamenala branku. Ve 26. minutě nepolevil Joch ani v jednom ze dvou soubojů, ze kterých vydoloval míč, následnou přihrávku ještě Pollák pouštěl za sebe a uprostřed pokutového území se objevil nikým nehlídaný Radmil, jež svojí střelou nedal hostujícímu brankáři šanci.

Po půlhodině hry rozhodčí Papuga přehlédl dva fauly na veselské hráče, načež se proti tomu postavil kapitán Pollák a byl za své výroky potrestán žlutou kartou.

Druhé branky se Veselani přeci jen dočkali ještě do poločasu, přihrávku Symerského využil opět Radmil a vedení 2:0 bylo na světě.

Krumvíř do druhého poločasu otevřel hru, chyby v její defenzivě ale dvakrát nedokázal využít Joch. Potřetí byl již úspěšný, když opět po přihrávce spoluhráčů z levé strany stál nikým nehlídán v pokutovém území.

Obrovská šance pro hosty a tedy i možnost snížení přišla po chybě brankáře Motyčky, po které už zachraňovali  jeho obránci hrozící gól až na brankové čáře.

Snížení se dočkali hráči Krumvíře zásluhou střídajícího Rozdykala, který v 77. minutě využil nedůraznosti domácí obrany při bránění rohového kopu.

Otevřená hra přinesla další porci šancí domácích borců, ani jedna z nich neskončila za zády brankáře Prachaře.

Veselí tedy snižuje náskok Krumvíře na rozdíl jediného bodu a do posledních kol jsou tak pozice obou celků prakticky vyrovnané.