Veselí slaví prvenství a stalo se vítězem 1.A třídy

Díky tomu, že Krumvíř naplno bodoval v páteční předehrávce posledního kola, muselo Veselí pro udržení prvního místa zvítězit v Rakvicích. To se povedlo, i zásluhou Vaďury, který dal hattrick během sedmnácti minut.

I.A třída sk.B – 26. kolo

Rakvice – FC Veselí n/Mor. 2:5 (1:3)
Branky: 4´Juřena, 53´ Havlena – 3´+ 7´+ 20´ Vaďura, 78´ Pollák, 87´ Radmil Rozhodčí: Kučera Josef – Weiss Michal, Šišma Ondřej Delegát: Strouhal Miroslav ŽK: Kerel, Tesařík Diváci: 150

Rakvice: Valenta V. – Bílek (79´Pátek), Valenta J., Juřena, Prachař, Rástočný, Kerel, Švásta, Havlena, Tesařík, Kubiš (71´Nevěděl)

Veselí: Motyčka – Symerský, Joch (81´Janík), Valenta, Radmil, Pollák (88´ Komínek), Klimek (86´Smějsa), Šebesta (90´ Hodonský J.), Vaďura (68´ Hodonský D.), Prajza, Vardan

Divoký úvod zápasu mohli sledovat diváci přítomní právě v Rakvicích, neboť již ve 3. minutě otevíral za Veselany skóre Vaďura, ovšem záhy bylo srovnáno. Autorem vyrovnávací branky byl Juřena.

Martin Vaďura byl při chuti a v 7. minutě přidal svoji druhou branku kterou zajistil vedení Veselí. Tentýž hráč jej záhy navýšil již o dvě branky, když svůj hattrick zkompletoval ve 20. minutě.

V té chvíli si zřejmě mohl mohl hostující trenér, Richard Hrotek mnout ruce, že dal prostor právě mladému Vaďurovi.V úvodu druhého poločasu se podařilo domácím snížit náskok Veselí na rozdíl jediné branky, brankáře Motyčku překonal v 53. minutě Havlena.

Klid na kopačky veselských hráčů dal díky své brance útočník Pollák v 78. minutě. Závěrečnou branku utkání i sezóny vstřelil Aleš Radmil tři minuty před koncem.

Práce trenéra Hrotka, který přebral tým před sezonou, je splněna. Veselí nad Moravou se stává vítězem I.A třídy, sk. B a od následujícího ročníku se bude hrát ve Veselí opět Krajský přebor.

Mohlo by se vám líbit...