Déšť nezabránil Veselí ve výhře nad Dubňany

Po první prohře v letošní sezóně v minulém kole na hřišti Dražovic, museli hráči FC Veselí zabrat před domácími příznivci, soupeřem jim byl tým Dubňan.

I.A třída skupina B

FC Veselí nad Moravou – FK Baník Dubňany 2:0 (0:0)
Branky: 54´+ 90´Radmil Rozhodčí: Šenkýř Petr – Bělák Marek, Tichánek František. Bez ŽK Diváci: 120

FC Veselí: Motyčka – Symerský, Joch, Radmil, Pollák (85´Tomčal), Klimek, Smějsa, Šebesta, Vaďura (71´Šilhavý), Prajza, Vardan

Dubňany: Novotný – Hlaváč, Juřica, Sviták, Klečka, Kordula (73´Bidmon), Noga, Soldán, Blaha, Skočík, Chaloupka

Zápas ve Veselí začal oproti předpokladům o pár minut později a byl především poznamenán nepřetržitým deštěm v první půli, následným podmáčením hrací plochy, což mělo za příčinu více ztrát a bojovnosti než techniky.

Prvních pár minut napovědělo o tom, že diváci ve Veselí uvidí více ztrát míčů, soubojů a nepřesných zakončení než pohledných akcí a branek.

Zřejmě v největší šanci první půle se ocitnul hostující Alex Kordula, ale jeho technický pokus dokázal brankář Motyčka zneškodnit. Další pokusy hráčů v první na obou stranách byly spíše nepřesné.

T-shock

V druhé půli se již skóre měnilo zásluhou domácího záložníka Aleše Radmila, který krásnou technickou střelou nedal brankáři Dubňan šanci.

Zanedlouho se brána za hostujícím gólmanem zachvěla při střele FC Veselí do horní tyče.

V 75. minutě hosté zahrozili povedenou ranou z volného přímého kopu, ovšem domácí zachránila horní tyč jejich brány a následně dobrá orientace brankáře Motyčky, který míč ve vlastním pokutovém území zachytil.

Hráči Dubňan se nadále snažili zvrátit průběh zápasu, když těžili především z chyb domácích. Nicméně to byl právě veselský útočník Klimek, jenž ve velké příležitost zvolil místo přihrávky střelu, kterou dokázal hostující Novotný vyrazit.

Přes útočné snažení Dubňan udeřili Veselé opět, Klimek přihrával a zakončující Aleš Radmil v nastaveném čase stanovil konečný stav zápasu na 2:0, domácí tak mohli zapomenout na prohru v minulém kole a berou všechny 3 body.

 

Mohlo by se vám líbit...