Vlkošanky v bojovném zápase z lídrem divize nakonec padly

Vlkošanky v podzimní části sezony zdobí pohledná kombinační hra, ale štěstěna se k týmu obrací zády. V nedělním propršeném, vyrovnaném, bojovném zápase byly domácí dívky suverénnímu lídru divize – Vsetínu více než vyrovnaným soupeřem.

MSDŽ sk.B

TJ Sokol Vlkoš – FK Vsetín 1:2 (0:0)
Branky: 51´ Novosadová – 58´ Rýlová, 75´ Krčmářová. Rozhodčí: Lenfeld – Bělák, Ondrouch ŽK: Rýdlová 44´

Sestava Vlkoš:  Silvie Aujeská – Jana Polešovská, Tereza Vlčková, Lenka Koplíková Katka Lukešová  – Veronika Večeřová, Lucie Dohnálková, , Aneta Svatošová Monika Strmisková, – Edita Novosadová, Julie Sležková, Na střídačce: Lucie Lipková, Pavla Mezihoráková, Lucie Prágrová, Adriana Madajová

Tým Vsetína zaskočily solidním fotbalovým projevem a vyrovnanou porcí šancí v prvním poločase. Když k tomu přidáme jisté zákroky gólmanky Aujeské, která se několikát blýskla jistými výběhy, tak z toho byla vyrovnaná úvodní pětačtyřicetiminutovka.

Nástup do druhé půle znamenal vystupňovaný nápor domácích a zasloužené vedení 1:0, když v 56. minutě zatáhla zprava Svatošová míč – vystřelila, gólmanka vyrazila a dobíhající Novosadová brankou zmrazila zkušené hráčky Vsetína. Hra Vlkoše byla i nadále aktivní.

Téměř v identické akci se ještě jednou ukázala Svatošová, když chtěla na Novosadovou dávat přihrávku před gólmanku, ale tuto přihrávku gólmanka štrejchla rukou a míč se dostal mimo střeleckou pozici.

V 58. minutě Vsetín dlouhým nákopem vyslal na zteč Rýdlovou, které pomohla špatná domluva obrany s gólmankou a bylo to 1:1. Vsetín pookřál, ale Vlkošanky srdnatě dál bojovaly, dostávaly se do šancí, ale přišla 75´, po nastřeleném míči na branku gólmanka vyrazila míč jen do pokutového území, domácí obrana míč neuklidila a tento se pak odrazil ke kapitánce Vsetína, která dostala míč do domácí sítě – 1:2. Vlkošanky ještě měly možnost srovnat, ale již působil stres a chybělo i sil z vyčerpávajícího zápasu.

Vyjádření po zápase: Trojice rozhodčích z Brněnska chválila zápas – dle jejich vyjádření šlo o nejlepší zápas ženské divize, kterou viděli. Trenéři Vlkoše holky po zápase chválili za bojovnost a předvedený výkon, který je umocněn faktem, že v základní sestavě Vlkoše nastoupilo hned šest hráček mladších osmnácti let, které víc než dobře doplňují zkušenější hráčky. Uvidíme jak se holky zhostí posledního zápasu kdy na hodovou neděli jedeme k druhému týmu soutěže Novým Sadům