Vydřená výhra Šardic nad posledními Lužicemi

Už patnáctý korálek navlékli fotbalisté Šardic do kolonky vítězství v tomto soutěžním ročníku a jsou nadále stoprocentní. K postupu do okresního přeboru jim chybí již velmi malý krůček.

III.A třída – 15.kolo

FK Šardice – Baník Lužice 2:1 (1:0)
Branky: 28´ Vacula, 57´ Maruška – 61´ Zálešák. Rozhodčí: Rotter. ŽK: Balus, Kříž, Křižka (všichni Lužice). Diváci: 100

Šardice: Vinca – Kyněra, Benešovský, Zicháček, Hála, Novotný, Brhel, Maruška, Šprta, Kolařík (62´ Čajka), Vacula

Lužice: Prager – Bortlík, Horňáček (86´ Melichar), Vričan, Hruška, Balus, Zálešák, Kříž, Pazdera (74´ Křižka), Hasík, Mokroš

Duel prvního s posledním nebyl podle výsledku až tak jednoznačný. Šardice se dlouho trápily, ale nakonec soupeře dokázaly udolat a získat povinné tři body.

První branka padla až po necelé půlhodince, kdy favorita poslal do vedení Vacula. Více branek už první půle nenabídla.

Šardice se dál trápily a nemohly najít recept na překonání lužické obrany. To se povedlo až v 57.minutě, kdy se podařilo zvýšit na rozdíl dvou branek Maruškovi.Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat a hosté udeřili o čtyři minuty později. Zpět do hry o nečekané body je vrátil Zálešák.

Zkušené domácí mužstvo si však výsledek dokázalo pohlídat a dovedlo utkání do vítězného konce. Lužice sice v Šardicích vzdorovaly, ale na body nedosáhly a zůstaly na posledním místě tabulky.

Šardice zvítězily i v patnáctém utkání v sezóně a jsou blízko postupu do okresního přeboru. Na druhé Prušánky, mají náskok třinácti bodů.

[league_table id=”220″ title=”Pruběžná tabulka soutěže” number=”12″ columns=”p,w,d,l,gf,ga,gr,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

Mohlo by se vám líbit...