Hodonín v cestě za postupem z MSD stále žije

Hodonín stále ztrácí na vedoucí Uh. Brod, který navíc včera zvítězil v Břeclavi, proto bylo povinností hodonínských hráčů nyní bodovat a udržet kontakt s prvním místem.

FORTUNA MSD-D – 26. kolo

FK Pelhřimov – FK Hodonín 0:3 (0:2)
Branky: 34´ Červinek, 40´ Masaryk, 80´ Polách Rozhodčí: Mička Adam – Šula Petr, Niederle Zdeněk Delegát: Prokeš Jan ŽK: Poul, Homolka, Bartoň (všichni Pelhřimov) Diváci: 130

Pelhřimov: Zavadil – Horký (80´ Bumbálek), Pícha (13´ Mazač), Kmoch, Obranec, Homolka, Mazanec, Hanousek, Bartoň, Vacek, Poul

Hodonín: Lupač – Mareš, Konečný, Paděra, Bartoš, Sasín (80´Kyselka), Červinek, Holešinský, Fojtík (62´ Čambal), Masaryk, Polách (87´ Dovhanyuk)

Úvodní pokus Hodonína na sebe nenechal dlouho čekat, Sasín však ve 2 minutě pálil těsně vedle. Na druhé straně se na konci 5. minuty musel hodně rychle dostat z branky Lupač, míč však získal ve sprinterském souboji před dotírajícím útočníkem jako první.

V 10. minutě přišel střet mezi Marešem a Píchou, zatímco hostující Mareš z něj vydoloval střelu, tak domácí hráč si z něj odnesl zranění a musel ve 13. minutě odstoupit. Následoval volný přímý kop a roh po kterém měli hosté skvělou příležitost, avšak brankář Zavadil byl na čáře připraven.

V 19. minutě se dostali hodonínští do dobré příležitosti, Marešův pokus vyrazil brankář Zavadil, následný centr poslali sice hráči Hodonína do šance, jejich radost zmařil odpískaný ofsajd.

Běžela 34. minuta, když Hodonín zásluhou Jakuba Červínka změnil bezbrankový průběh a dal hostům vedení. Domácí se ještě nevzpamatovali a Zavadil lovil míč podruhé, ve 40. minutě úspěšně zakončoval Masaryk.

V poslední minutě první půle se do zajímavé šance řítili domácí, útočník Pelhřimova však tvrdě narazil na Konečného a z možnosti volné přímého kopu pelhřimovští netrefili branku.

T-shock

V úvodu druhého poločasu sestřelil Poul hodonínského Masaryka a byl potrestán žlutou kartou. Následovala akce, v níž si Pavol Masaryk udělal prostor, po jeho nabídce však následovala střela do břevna a hlavička Masaryka skončilo vedle pravé tyče Zavadilovi branky.

Ideální příležitost dostali hosté po dalším faulu, který byl oceněn opět žlutou kartou, Masaryka tentokrát poslal k Homolka těsně před vápnem. Pokus hostů však úspěšný nebyl. Běžela 71. minuta, když byl zachycen Masaryk od Poula, dostal Masaryk ideální příležitost z hranice vápna zamířit z klidu a přesně. Jeho pokus jen těsně minul břevno domácí branky.

Po tlačenici v domácím vápně přišla dorážka kapitána Hodonína, Tomáše Polácha, který zvyšoval na 3:0. V závěru ještě po chybě Lupače měli domácí možnost ke skórování, zaváhání však pohotovým zákrokem hostující brankář napravil.

Hodonín se tak i v dalším kole bude tlačit na Uh. Brod, který má o 1 bod navíc.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...