Závěrečné ohlédnutí za kyjovskou halovou ligou

V sobotu skončil další ročník Halové ligy Kyjov, která letos nesla název Ahorn liga. Celkovým vítězem se stal hráči Zweigeltrebe, jen ve finále přehráli na pokutové kopy pořádající Kapacity.

Do turnaje vstoupilo deset mužstev a hrálo se systémem každý s každým. Základní část dlouho opanovalo Flamengo, kterému v závěru došel dech a do vyřazovacích bojů šel tým až ze čtvrtého místa.

Nejlepším týmem se tak staly Kapacity, které zvítězily s náskokem pěti bodů na druhý Zweigeltrebe. Třetí příčku obsadili Kuci Vopálený.

Na opačném pólu tabulky skončila mužstva Chlapíků a Old Dogs. Oba týmy čekaly na první body až do vzájemného duelu, který pro sebe rozhodli Chlapíci.

[team_standings id=”7106″ title=”Tabulka po základní části” number=”10″ columns=”p,w,d,l,gf,ga,gr,pts” show_team_logo=”0″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

Do vyřazovacích bojů postoupila nejlepší osmička, ze které každý pomýšlel na další postup. Nejvíce emocí vyvolalo poslední čtvrtfinále mezi Kapacitami a Young Boys, kde se i dlouho po zápase řešil výklad pravidel.

Ze čtvrtfinále krom třetího Hurá Teamu, jenž vypadl se šestými Beastie Boys, postoupili všichni favorité. Semifinále zvládl na jedničku Zweigeltrebe, který svůj zápas vyhrál o dva góly.

O poznání vyrovnanější byl duel Kapacit s Flamengem, který v závěru rozhodl Radek Polách. Do finále tak postoupili dva nejlepší po základní části.

Utkání o třetí místo ovládli Beastie Boys, kteří přehráli Flamengo a oplatili soupeři vysokou porážku z jejich prvního vzájemného zápasu. Rozhodnuto bylo již po prvním poločase.

Finálové klání dospělo až k penaltách. V základní hrací době měl blíže k vítězství “Zweigel”, ale Kapacity v závěru dokázaly vyrovnat.

Také penalty bylo dlouho vyrovnané, ale rozhodnutí přinesla až osmá série. Dominik Jankůj byl úspěšný, zatímco Radek Polách neuspěl.

Ahorn liga je neskutečně kvalitní s prestižní soutěž. Myslím že se do finale dostali opravdu ty nejlepší tymy tohoto ročníku. Samotné finale bylo velmi vyrovnané, když o vítězi rozhodli až pokutové kopy v 8 serii. Tak kvalitní,dramatické a korektně hrané utkaní si divaci ve Sklarenské hale určitě užili. Vyhrál štastnější tým, řekl k finálovému duelu pořadatel Miroslav Čada.


Čtvrtfinále

Flamengo (4.) – Kuci Vopálený (5.) 4:3 na PK (0:2)

Hurá Team (3.) – Beastie Boys (6.) 2:6 (2:3)

Zweigeltrebe (2.) – Ocelit (7.) 4:2 (3:0)

Kapacity (1.) – Young Boys (8.) 4:3 (1:2)

Semifinále

Zweigeltrebe (2.) – Beastie Boys (6.) 4:2 (2:2)

Kapacity – Flamengo 2:1 (1:1)

O 3.místo

Flamengo – Beastie Boys 2:6 (0:4)

Finále

Kapacity – Zweigeltrebe 5:6 na PK (3:3)

Celkovým vítězem se stali hráči Zweigeltrebe, na druhém místě skončily Kapacity a ze třetího místa se těší Beastie Boys. Letošní ročník je již minulostí a my se můžeme těšit na ten další.

Celý turnaj se mi hodnotí velmi dobře, získali jsme opět další kvalitní fotbalisty do této soutěže. Už teď vím, že příští rok bude zase kvalitnější. Mám zprávu, že se do nového ročníku přihlásí dvě nová mužstva, které mají ve svém středu opravdu kvalitní fotbalisty z vyšších soutěží. Každým rokem je tato liga kvalitnější, zhodnotil celý turnaj Čada.

1.místo Zweigeltrebe

2.místo Kapacity

Mě osobně těší velký zájem diváků o tuto soutěž. Poděkování patří všem co se tohoto ročníku zúčastnili a hlavně firmě Ahorn, která byla letos hlavním sponzorem. Pro další ročník už máme předběžně domluveného zvučného partnera, dodal k letošnímu ročníku Miroslav Čada.

Mohlo by se vám líbit...