Rozhovor – Adriana Madajová (DFO Vlkoš)

V dalším z rozhovorů zavítáme na Kyjovsko, v nedalekém Vlkoši totiž nalezneme zázemí dívčího týmu, ze kterého si na nás udělala čas Adriana Madajová.

Na úvod bych se chtěl zeptat otázku, kterou možná jako holky slýcháváte často. Jak ses vlastně k fotbalu vůbec dostala a jaké kroky tě vedly k tomu, že sis vybrala právě Vlkoš?

Tak k fotbalu jsem se dostala vlastně díky mému dědovi, který hrával samozřejmě fotbal a byl kapitánem týmu ve Bzenci. Od mala semnou chodil na hřiště a učil mě první kroky. Později ale bohužel děda zemřel a já se dostala k házené, kterou jsem hrávala asi 4-5 let, zkoušela jsem všechny možné sporty jako třeba florbal, basketbal, volejbal apod. ale nic z toho mě nedrželo tolik jako fotbal. Přestěhovali jsme se a já sekla i s házenou a řekla tátovi, že chci hrát fotbal. Dával mi na výběr mezi Vlkošem a Slováckem, ale na Slovácko jsem se necítila a navíc bych musela být na intru mimo domov a to se zase nelíbilo mámě, takže Vlkoš byla nejvhodnější možnost. Jsem tady už 6.rokem a jsem spokojená, rozhodně bych ten tým nevyměnila.

Jak by si ze svého pohledu hodnotila podzimní část? Váš tým se blýskl hned několika vysokými výhrami, ovšem některé zápasy byly hodně těsné.

Hodnotila bych ji docela pozitivně, ikdyž musím říct, že některé zápasy mohly být o hodně lepší. Je pravda, že proti např. Kotvrdovicím, Mostkovicím nebo Šardicím jsme měly docela vysoké skóre, ale s některými týmy jsme měly problém, což si myslím, že by uznalo více hráček z mého týmu. V zápase proti Holešovským holkám nebo proti Kostelci na Hané to bylo opravdu těsné, jsou to silní soupeři a mají tam dost dobrých a rychlých hráček. Nejvíc mě ovšem mrzela prohra v posledním mistrovském utkání proti Novým Sadům, kde jsme prohrály 2:1 a přitom jsme na tu výhru měly.

Sama jsi pomohla svému týmu několika brankami, je jejich dosavadní počet pro tebe spokojeností?

Jestli mám mluvit upřímně, tak si sama nevybavuji kolik jich vlastně přesně bylo, ale co vím určitě, tak je to, že jich rozhodně nebylo hodně. Spokojenost? To ne, vždycky to může být lepší a moc dobře vím, kolik šancí jsem promrhala nebo jen zakopla pryč. Takže spokojená rozhodně nejsem. Teď už s tím nic samozřejmě neudělám, doufám jen, že to bude teď na jaro mnohem lepší. Ale občas raději přenechám to střílení branek na jiných hráčkách 😀 , jako třeba na Editě Novosadové nebo Kláře Horáčkové, které mají u nás nejvyšší konto.

Přeci jen, průběžně jste na 3 pozici, ale oba týmy před vámi jsou na tom bodově stejně. Jste připravené se porvat o první místo?

Já doufám, že ano. Myslím si, že když si budeme hrát tu naši hru jako vždy, tak můžeme všechny týmy porazit. Ty prohry, které jsme měly v podzimní části byly prostě jen a jen naše chyby. Nikdo jiný nám za to nemohl a všechny to víme. Určitě se na jarní sezonu těším a doufám v to, že se dostaneme na první místo.

Pokud jsou mé informace správné, i vaše jarní příprava již začala. Jak vlastně probíhá a jak jsi zatím spokojena s jejím dosavadním průběhem?

 Ano, příprava nám začala už na začátku ledna. Trénujeme zatím v hale, protože nás čeká ještě náš halový turnaj. Tréninky máme 3x týdně, 2x v hale ve Vlkoši, kde hlavně posilujeme a máme kruhové tréninky nebo se jdeme proběhnout ven a v 1x týdně v hale v Kyjově, kde zase hrajeme futsal abychom se sehrály. Brzy nás také čeká 4denní soustředění plné pohybu a hlavně fotbalu a stmelování kolektivu. Zatím jsem docela spokojená, i když ta účast na trénincích by se mohla trochu zvýšit. Přece jen je lepší trénink v 10-15 hráčkách než v 5ti.

 

Čekají vás i nějaká přátelská utkání na která by se vaši příznivci mohli těšit, případně další turnaje v hale?

Nejblíže máme již zmiňovaný halový turnaj ELCOMT Cup v Kyjově 18.2. a 18.3. turnaj juniorek ve Vlkoši, 25.2. nás čeká přípravný zápas  v Dubňanech v 17:00, 4.3. zavítáme do Starého Města na přátelské utkání s 1.FC Slováckem U15 a znova se zde ukážeme i  19.3. v 13:30, kde nastoupíme proti ženskému týmu z Babic.

V poslední době se o ženský fotbal zvedá zájem, jak je to s diváckými návštěvnostmi na vašich zápasech?

Na našich zápasech bývají všechny lavičky a místa obsazené, což je určitě pozitivní zpráva.  Máme hodně fanoušků, nejen z Vlkoše ale i z okolí. Od posledních mistráků k nám přišla spousta nových hráček se zájmem hrát fotbal a to je skvělé, protože nová a mladá krev se vždy hodí, no ne?

fine486x60.gif

Uvažuješ i o fotbale do budoucna? Plánuješ nechat si jej jako volnočasovou aktivitu i do budoucna? Případně i o přestupu do vyšší soutěže, pokud na to přijde správný čas?

Jako volnočasovou aktivitu si jej určitě nechat do budoucna chci. Ale nevím jak to bude vše fungovat. Za rok maturuji a poté chci letět studovat a pracovat do zahraničí, takže buď začnu hrát v nějakém týmu tam, kde budu, nebo s tím na určitou dobu seknu. To je vše ještě daleko a rozhodně nemůžu vědět, jak to bude. Do vyšší soutěže? O tom jsem vůbec nepřemýšlela abych řekla pravdu. Teď rozhodně ne. A co bude v budoucnu se uvidí.

Děkuji ti za tvůj čas! Přeji hodně štěstí v jarní části.

Já děkuji.

 

 

You may also like...