Rozhovor s Miroslavem Čadou (Sokol Vlkoš/Vlast Ježov)

Přestávku v zimní pauze a nehraním přípravných zápasů vyplníme krátkým rozhovorem . Na otázky odpovídal Miroslav Čada, trenér Sokol Vlkoš/Vlast Ježov.

 

V nedohrané podzimní části skončilo “A” mužstvo v OP na čtvrtém místě, tady tedy musí zavládat spokojenost.

Kdo mě zná, tak ví, že já ve sportu nejsem spokojen skoro nikdy. Ano, čtvrté místo je na nováčka dobré umístění, ale k absolutní spokojenosti mě a mému mančaftu chybí 6 bodů. Mrzí především zbytečná ztráta bodu v Bojanovicích ( 1-2 ), nepochopitelně promrhané body v Petrově ( 3-3 ), kdy jsme 5 minut před koncem vedli 3-1 a v 94.minutě za stavu 3-3 neproměnili penaltu . Úplně nesmyslná byla prohra v Lipově ( 2-3 ) kdy jsme zahodili množství vyložených šancí a domácí ze tří střel na bránu vstřelili 3 branky a tu rozhodující v 90.minutě. Ale pochopitelně musím kluky pochválit za přístup, jak k tréninkům, tak hlavně k zápasům. Věřím, že jaro pokud se odehraje bude ještě lepší.

Družstvo Ježova se ve III.B třídě spíše trápilo, tam je tedy co zlepšovat.

Pochopitelně tady máme velké nedostatky. V každém zápase jsme prakticky nastoupili v jiném složení. Odehráli jsme dobré zápasy ( v Žeravicích 1-1 , doma Žádovice 4-1, v Moravanech 5-4 ), ale některé byli vyloženě špatné, odchozené a odevzdané ( doma Lovčice 1-1, Archlebov 1-2, a venku Ždánice 0-3 a v Kostelci 1-3 ). Velké plus je, že si všichni hráči, kteří jsou nominováni k utkání zahrají minimálně poločas.
Jak probíhala v první polovině soutěží vzájemná spolupráce na bázi Vlkoš – Ježov?
Já osobně si myslím, že je na velmi dobré úrovni. Tréninky probíhali třikrát v týdnu, úterý pátek ve Vlkoši a ve čtvrtek byl trénink v Ježově. Účast na všech trénincích byla vysoká. Nominaci na utkání se kluci dozvěděli vždy v pátek po tréninku a všichni to respektovali.

Bylo mužstvo v zimní přestávce nějak posíleno nebo naopak oslabeno?

Tak tady po této stránce jsem naprosto spokojen. Obě mužstva nikdo neopustil, do A mužstva se vrací po roční odmlce zaviněné zraněním dlouholetá opora zadních řad Filip Fojtík, do B mužstva Ježova hlásí návrat dvojce dobrodruhů ze Švédska Libor Kozák a Richard Krýsa, u kterého vidím v tréninku velkou snahu a věřím, že dostane šanci i v A mužstvu Vlkoše.

Přípravu zatím brzdí koronavirová pandemie. Jak trénujete v současné době, pokud je to tedy nějak možné.

Letos se tomu nedá říkat příprava. Bez přípravných zápasů to nikdy nebude ono. Ano borci mají individuální plány a trénujeme, naběháno určitě máme. Do areálu a kabin ve Vlkoši bohužel nesmíme, takže trénujeme kde se dá.

Jaký máš názor na COVID a myslíš, že jarní část soutěží se rozeběhne podle plánu?

Můj názor na covid 😆 To snad ani nechcete vědět. Této komedii co se tady v republice a vlastně i skoro v celém světě odehrává nevěřím!! Ano, rozumím tomu, že tady nějaký Vir je, ale my se s ním musíme naučit žít!! Izolujme starší občany, kteří jsou ohroženi, ale nechejte školáky chodit do škol a sportovce sportovat! Absolutně odsuzuju zákaz sportovních aktivit dětí a amatérského sportu. Toto v životě nepochopím, jak to může někdo zakázat! Jsem velký optimista, ale nevěřím, že soutěž začne podle původního rozpisu a v dohrání celé soutěže bohužel nevěřím. Strašně rád bych se ale spletl.

TJ Sokol VLKOŠ

Zdroj: hodoninsky-fotbal.cz

You may also like...