Fotbalistky Mutěnic zakončily podzim vítězstvím

Fotbalistky z Mutěnic v neděli, 29. října, ukončili svoji podzimní část sezóny, když na domácí půdě porazily soupeřky z Držovic.

MSDŽ – 9.kolo

FK Mutěnice – Sokol Držovice 5:1 (1:1)
Branky: Jansová 2, Menyhartová 2, Rozkydalová – Albertová

Soupiska Mutěnic: Pavková Lucie, Jansová Yvonne, Lysáková Lucie, Plecáková Kristýna, Čepilová Romana, Čepilová Petra, Jakubčíková Monika, Horecká Ivana, Siwiecová Sabina, Leciánová Jitka, Rozkydalová Denisa, Lamáčková Lenka, Brožovičová Andrea, Menyhartová Radana, Ivičičová Kateřina, Froňková Adéla, Hykšová Lucie, Brožovičová Michaela, Zemánková Denisa, Trávníčková Veronika

Trenéři a vedoucí mužstva: Peš Radek, Balaštík Jan, Doksanská Bronislava

Utkání mělo zajímavý průběh, nejenom že si míč dělal, co chtěl, ale silné nárazy větru kolikrát zavály i se samotnými hráčkami. Oba týmy se však domluvily, že se počasí „postaví“ a poslední mistrovské utkání regulérně dohrají v předem stanoveném termínu.

První poločas hrály mutěnské fotbalistky proti větru, a tak bylo potřeba maximální možné síly a nějak to ustát. To se jim podařilo a hned v 9. minutě vstřelila útočnice Yvonne Jansové první branku utkání.

Protihráčky z Držovic využily faktu, že se domácí hráčky těžce dostávají z vlastní poloviny, a tak v 17. minutě srovnávala Šárka Albertová. Když rozhodčí zapískal poločas, oba týmy za stavu 1:1 utíkaly do kabin, kde bylo potřeba se zahřát a pořádně vydýchat.


Po změně stran se do toho hráčky Mutěnic „obuly“ a postupně začaly silného větru využívat. V 56. minutě byl proti Držovicím odpískán nepřímý kop, kterého se ujala stopérka Denisa Rozkydalová, která prudkou střelou zvýšila na 2:1.

Domácí fanoušci hráčky neustále povzbuzovaly a to je vyburcovalo k dalším vstřeleným brankám. Hned dvakrát po sobě se prosadila středopolařka Radana Menyhartová, která dvěma razantními střelami překonala hostující brankářku Langerovou.

Holkám z Držovic ubývaly proti větru síly, a proto se skóre změnilo ještě jednou a to v 75. minutě, kdy se opět prosadila velmi rychlá útočnice Yvonne Jansová. Konec zápasu byl ve znamení dalších šancí, které již další brankou neskončily. Utkání skončilo 5:1 a tato výhra zajistila hráčkám Mutěnic 5. místo v celkové tabulce za podzimní část sezóny 2017/2018.

Tato sezóna je pro mutěnské fotbalistky další novou výzvou, protože se jich ujal nový trenér, Radek Peš, který dříve trénoval fotbalistky ze Šardic. Nejenom, že spolu s trenérem Janem Balaštíkem, ihned vytvořil sehrané duo, ale přinesl do týmy i nové tréninkové metody.

Holky se více věnují práci s míčem, jak těžkým fyzickým aktivitám. Jako správný trenér s sebou přivedl nové hráčky, které oživily hru Mutěnic. Jedná se o fotbalistky Denisu Rozkydalovou, která zaujala místo stopérky, Katku Ivičičovou hrající zálohu, Lucku Hykšovou, která svojí bojovností pomáhá holkám v útoku a Verču Trávničkovou, která pomohla holkám v zápase s Novými Sady.

Krásnou perličkou je, že hned tři hráčky Mutěnic jsou v očekávání, a tak se tým Mutěnic neustále rozrůstá, což je tou nejhezčí zprávou nakonec.

Připravila: Lucie Pavková

You may also like...