Mikulčice v závěru otočily zápas se Sobůlkami

Dobré výsledky z přípravy nedokázali fotbalisté Sobůlek přenést do prvního jarního zápasu na hřišti Mikulčic. Sokol šel sice v první půli do vedení, ale Baník dokázal po přestávce vývoj otočit a získat tři body.

Okresní přebor – 26.kolo

Baník Mikulčice A – Sokol Sobůlky 2:1 (0:1)
Branky: 74´ Pochylý (PK), 84´ Konečný – 40´ Vyhňák. Rozhodčí: Dufek – Moravčík, Lipár. ŽK: Doza, Vacenovský, Jánoš, Polák V. – Špičák, Petula, Buštík. ČK: 82´ Petula (Sobůlky). Diváci: 80

Mikulčice: Novotný – Bureš (50´ Polák L.), Pitzinger, Doza, Vacenovský, Jánoš, Novák, Polák V., Pochylý, Konečný, Štipský

Sobůlky: Výstup – Špičák (86´ Pazourek), Spurný (80´ Drápal), Vyhňák, Lecian, Hrazdílek, Gajdoš, Petula A., Bátora, Klimeš (55´ Buštík), Petula M.

Domácí tým byl papírovým favoritem i díky tabulkovému postavení, přesto se proti Sobůlkám dlouho nemohl prosadit.

Hosté udeřili krátce před přestávkou, když skóre utkání otevřel Vyhňák. Ani po změně stran se obrázek hry nezměnil a Sokol dlouho držel hubený náskok.Až závěrečná čtvrthodiny přinesla Mikulčicím kýžený obrat. Nejprve proměnil pokutový kop domácí kapitán Pochylý a srovnal.

Důležitým okamžikem bylo vyloučení hostujícího Petuly, který musel po druhé žluté předčasně do kabin.

Červená karta během zápasu, Druhé napomenutí během utkání, 75´ – ŽK – NCH – bezohledné podražení soupeře ze strany v souboji o míč v nepřerušené hře. 82´ – 2.ŽK + ČK – NCH – úmyslné vražení do soupeře v nepřerušené hře v souboji o míč.

Přesilovku dokázal Baník proměnit vzápětí, když vítěznou branku zaznamenal Konečný. Mikulčice výhra posunula na páté místo okresního přeboru, zachraňující se Sobůlky zůstaly na jedenáctém místě.

[league_table id=”971″ title=”Průběžná tabulka soutěže” number=”14″ columns=”p,w,d,l,gf,ga,gr,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

Mohlo by se vám líbit...