Rozhovor – Ondřej Pavlík (Baník Lužice)

Hráč dorostu TJ Baník Lužice, s bohatými zkušenostmi z mládežnických kategorií v Hodoníně nyní táhne svůj tým za postupem v dorosteneckém Okresním přeboru. I o postupových myšlenkách nám bude informovat Ondřej Pavlík.

Zdravím Ondro. Jediný zápas podzimu v týmu neskončil výhrou, hned první kolo jste remizovali se Starým Poddvorovem, zbytek byly plné bodové zisky. Jste s podzimem spokojeni?

Zdravím Vojto, vstup do sezóny nebyl úplně ideální. První zápasy jsme se hodně trápili, důvodem byla určitě počáteční nesehranost. Trenéři hledali ideální rozestavení a herní posty jednotlivých hráčů, což se ze začátku podepsalo na naší hře. Naštěstí se nám vždy podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. Postupem času si všichni zvykli na své posty a vše začalo fungovat jak má. Největší posun byl určitě v obraně, která potom odváděla skvělé výkony. S podzimem jsme určitě všichni maximálně spokojení.

Podařilo se vám taktéž ukončit domácí neporazitelnost KENu Veselí, kterým jste ukončili sérii 4 domácích výher, dalšími vysokými výhrami jste porazili FKM Moravu, Lipov a Čejkovice. Snažíte se hrát ofenzivní fotbal?

Byli jsme si vědomi domácí síly Veselí, které doma poráželo soupeře velkým rozdílem. A jsem rád, že jsme zde dokázali uspět. Domácí hráči ovšem odehráli výborný zápas a nebyla to pro nás jednoduchá výhra. Snaha o ofenzivní fotbal určitě je, ačkoliv naše výsledky o tom až tak nehovoří. Směrem dopředu to funguje dobře. Vytváříme si nespočet gólových šancí. Bohužel velký kámen úrazu je naše koncovka, ve které se už dlouhou dobu trápíme. Snad se časem dostaví…

Dle mých informací vaše jarní příprava začala futsalovým turnajem, následují i tréninky venku? A jsi zatím osobně spokojen s tím, jak probíhá vaše příprava?

I po odehrání jarní předehrávky naše tréninky dále pokračovali do konce listopadu. Jelikož se dalo stále trénovat venku, trenéři se rozhodli toho využít. V prosinci jsme začali trénovat v hale, kde jsme pořádali i jeden turnaj. Ten se nám podařilo ovládnout, když jsme ve finále porazili Podluží. Poté přišla krátká vánoční pauza a od ledna začala jarní příprava v plném proudu. Zatím probíhala pouze v hale, kde jsme se zaměřovali spíše na kondiční tréninky. Teď už přecházíme ven, musíme si zase zvyknout na velké hřiště. V březnu nás čekají čtyři přípravné utkání, ve kterých se musíme připravit na start jarní části. S přípravou jsem osobně spokojený. Především účast na trénincích je opravdu velká. Doufám, že vše na jaro zúročíme.fine486x60.gif

Rozdíly mezi sportovním střediskem v Hodoníně a Lužicemi je zřejmě jednoznačný, ale spolu s tebou nyní hrají i hráči, kteří si taktéž prošli mládežnickými kategoriemi v Hodoníně, snažíte se tedy tu „profesionalitu“ přenést a pomoci tak mladším spoluhráčům?

Ano, fotbal v Hodoníně se určitě nedá srovnávat, ale velká většina spoluhráčů si také Hodonínem prošla nebo alespoň nakoukla, či vyzkoušela fotbal na této úrovni. Určitě je to pro všechny výhoda, každý si z Hodonína něco odnesl, z čeho teď může těžit. Snaha o nějaké přenesení určitě je. Myslím si, že každý zápas získávají mladší spoluhráči další a další zkušenosti…

Jaká je atmosféra v týmu, který soutěží prochází jako nůž máslem? A přijde do týmu nějaká posila, ba naopak ?

Atmosféra v týmu je super. I přesto, že jsou mezi námi i větší věkové rozdíly, není v tom žádný problém. Musím říct, že opravdu fungujeme jako tým a jde to znát i na hřišti. Jelikož nikdo neodchází a k tomu s námi do jarní části naskočí hráč, který také působil v Hodoníně, tak to bude pro nás určitě další posila.

Jaký je cíl Lužic na zbytek sezóny? Náskok 9 bodů na druhé Dambořice je přeci jen dosti luxusní.

Náskok 9-ti bodů musíme brát s rezervou, jelikož Dambořice mají ještě zápas k dobru. Cíl je jasný, zvítězit a postoupit do vyšší soutěže. Samozřejmě se pokusíme i o udržení naší neporazitelnosti, ale jsme si vědomi, že to nebude vůbec jednoduché, o čemž jsme se přesvědčili již na podzim. Osobně doufám ve zlepšení koncovky a potvrzení naší snahy o ofenzivní fotbal.

Děkuji Ti za tvůj čas, přeji hodně štěstí v jarní části!

Já taky děkuji.

You may also like...