Rozhovor: Lukáš Buchta (trenér Sokol Dambořice)

V okresním přeboru jim patří vinou horšího skóre třetí místo, na lídra ztrácejí čtyři body. S podzimní částí tak v Dambořicích panuje spokojenost. O své dojmy se s námi podělil jejich trenér  Lukáš Buchta.

Do sezóny jste vstoupili z pozice nováčka, přesto Vám po podzimu patří třetí místo. Takže musíte být s první polovinou soutěže spokojeni. Je tomu tak?

Ano celkově jsme s podzimní částí spokojeni. Stanovili jsme si před sezonou cíl, pohybovat se v horní polovině tabulky což se podařilo.

Čím to, že na hřištích soupeřů se Vám dařilo více než doma, kde jste vybojovali o dva body méně než na venkovních trávnících?

Bohužel tomu tak bylo. Venku se nám hrálo lepe, jelikož se soupeři snažili na domácím hřišti hrát otevřenější fotbal. Ale na naše hřiště přijížděli především s defenzivní taktikou, kterou jsme v některých zápasech nebyli schopni překonat.

Zimní příprava Vám začala v polovině ledna a v plánu máte sedm přípravných duelů. Jak zatím hodnotíte její průběh?

Zatím probíhá dle představ. Trénujeme dvakrát týdně a přístup kluků k tréninkům je velice zodpovědný. V zápasech nás budou postupně prověřovat stále kvalitnější soupeři a ti nám ukáží jak na tom jsme.

Dozná kádr pro jarní část nějaké změny nebo do ní půjdou stejní hráči jako na podzim?

Kádr vesměs zůstane stejný. Do přípravy se zapojil po dlouhodobém zranění Milan Dobeš, kterého beru jako výraznou posilu. Jinak tým z podzimu zůstane pohromadě a budeme zkoušet akorát naše dorostence.

Na první místo ztrácíte pouhé čtyři body. S jakou vizí půjdete do odvetné části? Pomýšlíte na postup nebo je pro Vás okresní přebor dostačující?

Do jarní části půjdeme s tím, abychom se prezentovali kvalitním fotbalem. Půjdeme zápas od zápasu a co z toho vyplyne se teprve uvidí (smích).

Je nějaký zápas, na které se v jarní části vyloženě těšíte?

Určitě ano. A to především na zápasy s týmy ze špičky tabulky. Což bude domácí zápas s Vnorovami a venkovní utkání v Kozojidkách.

Mohlo by se vám líbit...