Pohled do divize. Hodonín první, Bzenec až devátý

Divizní podzim je u konce. Fotbalisté Hodonína si jdou za svým cílem a svou skupinu D vedou s náskokem čtyř bodů na druhé béčko Zbrojovky Brno. Ve skupině E je Bzenec až na devátém místě.

FK HODONÍN – 1.místo (13 – 12 – 0 – 1 – 46:8 – 36 bodů) 

Hodonínští fotbalisté museli hrát své domácí zápasy mimo svůj stadion (díky poničení tornádem), ale hřiště v Mutěnicích a zejména v Rohatci jim svědčila.

V pěti zápasech nedostali ani jednu branku a sami jich dokázali vstřelil jednadvacet. Skóre z “domácích” zápasů je úctyhodné 21:0 a plný počet patnácti bodů.

Také na hřištích soupeřů se Hodonínu dařilo na jedničku. Z osmi zápasů vyhráli sedm a klopýtli pouze na pažitu svého velkého rivala v boji o postup, brněnské Zbrojovky B.

Celkově Hodonín zvládl zvítězit je dvanácti zápasech ze třinácti a pyšnit  se může nejlepším útokem i obranou v soutěži.

Střelecky mužstvo držel Martin Holek, který se s dvaceti góly nejlepším střelcem divizní skupiny D.

Nejvyšší výhra doma

Hodonín – Stará Říše 6:0

Nejvyšší výhra venku

Žďár nad Sázavou – Hodonín 0:6

Foto: facebook FK HodonínSLOVAN BZENEC – 9.místo (13 – 4 – 3 – 6 – 21:24 – 15 bodů)

Bzenec před sezónou převzal nový kouč, z Veselí nad Moravou přišel Jiří Dekař. Slovan se však podzimní části protrápil a v tabulce se nachází v její druhé polovině.

Zejména v domácích zápasech to nebylo vůbec ono. Ze sedmi duelů si Bzenec připsal pouhé dva body a vítězství se nedočkal. Zůstal tak vůbec nejhorším týmem co ze domácích zápasů týče.

Na hřištích soupeřů to bylo o něčem jiném, když ze šesti utkání dokázali bzenečtí fotbalisté vyhrát čtyři a k tomu přidali jednu remízu a také pouze jednu porážku. V tabulce venkovních zápasů jim patří třetí místo.

V celkovém pořadí se Bzenec nachází na devátém místě se ztrátou jedenácti bodů na první trojici a s náskokem devíti bodů na posední Holešov.

Nejlepším střelcem mužstva je Petr Kasala, který se s devíti brankami drží na děleném druhém místě střeleckých tabulek divizní skupiny E.

Nejvyšší porážka doma

Bzenec – HFK Olomouc 1:4

Nejvyšší výhra venku

Skaštice – Bzenec 0:4

Foto: facebook TJ Slovan Bzenec

Zdroj: souteze.fotbal.cz

You may also like...