Představujeme kluby: FC Nesyt Hodonín

Fotbalisté toho klubu nastupují ve III.A třídě a pohybují se převážně ve středu tabulky. Letos jim zatím patří šesté místo – FC Nesyt Hodonín.

Historie klubu

Znovuzavedení klubu se datuje k jaru roku 2015, kdy se po debatě Martina a Jaroslava Měchurových, Miroslava Kristy, Mojmíra Tomana a Františka Ševčíka, rozhodlo, že klub přihlásíme do III. třídy.

Od května 2015 jsme začali trénovat a společně oslovovali další kluky, až se nám vše zdárně podařilo, a my konečně mohli opět v Hodoníně začít hrát fotbal. Tým se skládal především z kluků, kteří mají bydliště v Hodoníně či za Hodonín v dávných letech hráli.

Začátek byl velmi těžký, jelikož jsme si vše platili sami. Peníze jsme sháněli kde se dalo, za což všem sponzorům, kteří nám hlavně v počátcích pomohli, děkujeme. Bez nich bychom nezvládli ani první sezonu.

Po první sezoně jsme nad očekávání skončili na velmi solidním 5. místě, a v takhle dobrém umístění jsme pokračovali další dvě sezony. Vždy nám kousíček chyběl k vytoužené třetí příčce, ale chvilkové zklamání přešlo v pocit radosti z dobré práce, a hlavně velmi dobrého kolektivu, bez kterého se v žádném týmu dobrých výsledků nedostane.

Čtvrtá sezona po znovuzavedení klubu, byla tou nejúspěšnější, kdy jsme skončili na 4. příčce, pod vedením trenéra Petra Chramosty.

Náš tým se první tři roky skládal ze starších a zkušených borců, věkový průměr byl minimálně 33 let. Od roku 2018 se snažíme do klubu přivést větší množství mladších hráčů, což je velmi složité. Jednak proto, že dnešní mládež má už jiné zájmy než sport, bohužel… a také proto, že ani s financováním to není růžové.

Zatím se však náš klub drží, za což opět MOC DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PARTNERŮM A SPONZORŮM, celému klubovému vedení a panu Šnajdrovi, který stál v 70. letech u zrodu klubu a hřiště, a doteď nám pomáhá. Samozřejmě velké díky patří celému realizačnímu týmu a i hráčům, kteří se na novodobých úspěších podílejí i podíleli.

Zdroj: FC Nesyt Hodonín (rok 2019)

Zdroj: nesyt-hodonin.cz

You may also like...