Představujeme kluby: SK Kozojídky

Představování klubových historií pokračuje dále. Nyní nahlédneme do mužstva hrajícího 1.B třídu, kterému po podzimní části patří pátá příčka tabulky – SK Kozojídky.

Historie klubu 

Jde o klub jedné z nejmenších obcí okresu Hodonín. Byl založen v roce 1941 a u zrodu stál velký sportovec, pan učitel Tyllich. Ten spolu s několika nadšenci začal hrát fotbal. Začalo se s úpravou pozemků na hřiště, což nebylo lehké, neboť se jednalo o pozemky soukromě hospodařících rolníků. První hřiště bylo zbudováno “Na Dílkoch” u potoka ( po pravé straně při výjezdu z Kozojídek na Veselí ).

Družstvo Kozojídek dosahovalo při zápasech s okolními obcemi dobrých výsledků,  proto bylo přihlášeno do soutěže v rámci Bradovy západomoravské fotbalové župy. K sehrání zápasů se jezdilo koňským povozem nebo na kolech. Výstroj vozil s rizikem přes celnici v Břeclavi budoucí akademický malíř Karel Benedík. V roce 1946 mužstvo Kozojídek mělo hrát o postup do I. B třídy s Pohořelicemi ( údajně i zápas vyhrálo ), ale pro velké vzdálenosti klubů v této třídě a vzhledem k finančním možnostem Kozojídek postup přenechali za určitou finanční odměnu Pohořelicím. V tomto roce vzhledem k velkému poklesu zájmu o kopanou došlo k zastavení činnosti klubu. Ta byla znovu obnovena v roce 1954 a s menšími či většími úspěchy se hraje dodnes.

Po roce 1954 se vybudovalo hřiště naproti místního hřbitova, ale vzhledem ke vzdálenosti od obce se nakonec přesunulo na nynější místo. Byly postaveny šatny s potřebným sociálním zařízením, tenisový kurt, pro zimní období i ledová plocha.

Od roku 1954 provozoval klub činnost pod názvem TJ Sokol Kozojídky – Žeraviny, pak nějakou dobu jako TJ Jaro Kozojídky – dle názvu místního JZD. V roce 1992 se vrátil původní název SK Kozojídky.

V sezoně 1999/2000 se mužstvo zachránilo v OP v posledním zápase. V sezoně 2000/2001 skončily Kozojídky v OP na 12. místě. V této sezoně byla také ve spolupráci s obecním úřadem provedena rekonstrukce kabin a okolí. Zároveň začaly práce na posunutí fotbalového hřiště za účelem vybudování dětského hřiště.

Zdroj: facebook SK Kozojídky (rok 2019)

Zdroj: skkozojidky.estranky.cz

You may also like...