Představujeme kluby: TJ Sokol Sobůlky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na čtvrtém místě tabulky III.B třídy, po podzimní části, se letos nacházejí fotbalisté dalšího klubu, který si nyní trochu blíže představíme – TJ Sokol Sobůlky.

Historie klubu

Od roku 1957 v obci Sobůlky funguje sportovní fotbalový oddíl TJ Sokol, jehož zakládající výbor byl následující: Rudický Štěpán – předseda, Jahoda Florián, Zajic Martin, Horňák Josef  st., Jahoda Antonín, Svoboda František a Šimeček Jan.

V roce 2002 se dalo dohromady neorganizované mužstvo “starých pánů”, skládající se z členů TJ Sokol již aktivně nehrajících. Toto mužstvo sehrálo v loňském a v letošním roce také několik přátelských zápasů, což svědčí o stále žijícím sportovním duchu v obci..

Vedení oddílu se stará o zvelebování celého sportovního areálu “U Proseč” organizováním brigád v průběhu roku. Tato činnost spočívá nejen v udržování travnatých ploch včetně hřiště, ale i v úpravě okolí hřiště a kabin. V části budovy kabin je zřízeno celoročně fungující restaurační zařízení. Na celém areálu je vidět, že jim záleží na prostředí, ve kterém se nejen sportovní a kulturní činnosti odehrávají, ale i na tom, aby se zde cítili dobře i všichni návštěvníci a aby se sem i rádi vraceli.

Pro udržování travnatých ploch a okolí má TJ Sokol k dispozici křovinořez a zahradní traktorek, které jsou využívány i pro potřeby OÚ. V roce 2008 bylo vybudováno zavlažování hřiště a od následujícího roku dáno do provozu.
Z ostatních aktivit bývá v měsíci lednu  vedením TJ pořádán “Fotbalový ples”, v létě pak “Fotbalové slavnosti” spojené s “Pouličním turnajem” a tanečními zábavami na hřišti pod širým nebem v příjemném prostředí blízkosti  lesa  “Proseče”.

V  roce 2007 proběhly v areálu “U Proseč” oslavy padesátiletého výročí založení fotbalového oddílu v Sobůlkách. U této příležitosti sportovci připravili bohatý sportovní i kulturní program. Akce se zúčastnilo velké množství lidí, bývalých i současných sportovců a příznivců, místních i těch, kteří již v Sobůlkách trvale nežijí a kteří si přišli zavzpomínat na svá sportovní léta a setkat se se svými kamarády a přáteli.

 Zdroj: Sokol Sobůlky 

Zdroj: sobulky.cz

You may also like...