Rezerva Mikulčic vyloupila Lužice a má první výhru

V neděli se odehrálo dlouho očekávané derby mezi sousedními týmy Lužic a Mikulčic B. Týmy se před zápasem nacházeli na chvostu III.A třídy, kdy obě mužstva měla shodně nula bodů, ale zásluhou horšího skóre se tým z Mikulčic nacházel níže.

III.A třída – 6.kolo

Baník Lužice – Baník Mikulčice B 1:4 (0:1)
Branky: 70´ Brhel Tomáš – 42´+61´ Konečný Michal, 82´ Polák Lubomír, 84´ Bečica David. Bez ŽK. Diváci: 60

Lužice: Křižka- Bortlík, Mitrík, Kutra, Vávra, Balus, Němec (65´ Pavlík), Brhel, Zeman (46´ Hruška), Zálešák, Mokroš (46´ Vričan)

Mikulčice B: Fučík – Rech, Kuchynka (46´ Sloboda), Král, Zachara, Bečica, Sochor (58´ Flachs), Brablc (67´ Výmola T.), Šebestík (84´ Glöckl), Výmola M., Konečný (62´ Polák)

Na zápas přišla solidní náštěva, kdy hřiště Lužic navštívilo přibližně 60 diváků. Po výkopu se dlouho hrál neurovnaný fotbal, který odpovídal postavení v tabulce, kdy se snažila mužstva překvapit defenzívu dlouhými nakopávanými balóny.

První vážnější šance přišla až ve 20.minutě a byli u ni hráči z Mikulčic, kdy se po centru z levé strany dostal k hlavičce Sochor, který zakončoval těsně nad. Ve 31. minutě vyslal hostující Marek Král do samostatného úniku Davida Bečicu, se kterým si poradil gólman domácích.TOPlist

Ve 33. minutě si tentokrát při úniku Konečný poradil s brankářem domácích, kterému udělal dlouhou kličku, jenže tentokrát při zakončení trefil obránce Lužic. K otevření skóre zápasu došlo ve 42. minutě a byli to hosté, kteří jako první udeřili. Sochor po centru z pravé strany překvapil obranu domácích a nikým hlídaný Konečný zakončoval do brány bezmocného gólmana.

Hosté šli do druhé půle s jednogólovým náskokem a nutno přiznat, že toto skóre mohlo být daleko vyšší. Ve druhé půli první vážnější šanci hostů vypracoval agilně hrající Sloboda a to v 54. minutě, kdy si pohrál s obranou domácích na levé straně, která si musela připadat jako na kolotoči a předložil míč na malé vápno a Sochor, který neměl zrovna štěstí a trestuhodně přestřelil.

V 61. minutě se skóre opět měnilo, Konečný obešel obránce domácích a bez problémů zakončil na zadní tyč. V 70. minutě se k první šanci dostali také domácí a hned z toho byl gól, kdy po rohovému kopu hostů propadla domácí defenziva nejprve při střele zachránil od pohromy výborně brankář Fučík, ale na dorážku od Brhela už byl krátký.

T-shock

Místo toho, aby kontaktní gól nabudil domácí, tak to bylo právě naopak. V 76. minutě Rech vypálil za hranicí vápna a tečovaný pokus od domácího obránce reflexivně vyrazil výborně chytající brankář. V 78. minutě po výborném centru hostujícího Šebestíka zakončoval těsně nad střídající Polák, který si spravil chuť v 82. minutě, kdy zvýšil již na 3:1.

Definitivní podobu výsledku dal hostující Bečica, který po sérii střel, které výborně vyrazil brankář domácích, zakončoval na zadní tyč a upravil tím na 4:1 pro hosty. Poslední šanci hostů měl výborně hrající Sloboda, který při úniku na samotného gólmana situaci dobře nevyřešil a nechal brankáře vyniknout.

Celkový dojem ze zápasu byl takový, že hráči domácích tahali celý zápas za kratší konec a hostující tým z Mikulčic mohl v tomto derby svému protivníkovi nasázet klidně více branek. Po tomto zápase Mikulčice B přeskočily svého soka a postoupil na 9. místo tabulky. Tým z Lužic naopak vystřídal svého rivala na posledním 12. místě.

autor reportu: Patrik Kuchárek