Rozhovor – Marek Zemčík (FK Suchov)

Hráč týmu FK Suchov Marek Zemčík se s námi podělil o pocity z probíhající přípravy i z dojmů podzimní půle.

Z 11 zápasů se vám podařilo získat hned 8 výher, 2 remízy a pouze jedinou porážku. Byli jste v týmu s tímto počinem spokojeni?

Určitě. Náš cíl na začátku sezony bylo se držet vepředu s těma nejlepšíma, abychom i v jarní části mohli hrát o ty nejlepší příčky. Mohli jsme z některých zápasů brát i víc bodů, ale některé jsme rozhodli až v posledních minutách, takže vzhledem k velkému počtu zraněných hráčů a ke konci dost častému “lepení” sestavy, jsme určitě spokojení.

Jediná porážka se zrodila ihned v 1. kole, když jste na hřišti Petrova padli 4:3 a ona rozhodující branka přišla v posledních minutách. Byl to pro vás ihned v úvodu sezóny impulz k tomu, že jste porážku následně neokusili?

Nevím, jestli bych řekl zrovna impuls, ale věděli jsme, že už si nemůžeme dovolit zaváhat, protože by nám ta špička utekla. Ten zápas jsme zrovna dohrávali o 10, protože se nám během 1. poločasu zranili 2 hráči a na konci už nebylo za koho střídat a tak Petrov během 10 minut otočil stav utkání.

Jak zatím probíhá příprava na jarní část? Přátelská utkání apod.

Příprava by mohla probíhat určitě líp. Zatím jsme odehráli 3 přátelská utkání, které jsme prohráli (proti Lipovu, Uh. Ostrohu a Boršicím). Na výsledky se zas tak nedíváme, jedná se pouze o přípravu a tak šanci dostávají všichni a hodně rotujeme sestavou a navíc je v zápasech spousta kladných momentů. Oproti ostatním týmům jako jsou Radějov, Hroznovka (B), kteří už trénují od začátku ledna, jsme my ještě trénovat nezačali a tréninky nám začínají až teď v březnu. Je to hodně ovlivněné tím, že na Suchově nemáme k dispozici hřiště, protože se dělá nové spolu se šatnami a tak hrajeme a trénujeme v Boršicích, kde se na hřiště ještě nemůže. Zatím jsme měli 1x týdně halu od začátku února a to není úplně ono. Ale trenér všem řekl, že by měli kluci trénovat individuálně a na hřišti to pak jde poznat, kdo udělal něco navíc a kdo ne. Na druhou stranu pozitivní je, že kluci mají chuť a na oba zápasy nás přišlo 16.

Týmy za vámi vám dýchají na záda, „B“ tým Hroznové Lhoty je jen bod za vámi a Radějov ztrácí 2, cítíš tedy, že jarní část bude napínavá až do konce?

To každopádně. Rozdíl je minimální a rozhodovat může jeden smolný zápas. Hned ze začátku jedeme do Louky, která doma ještě neprohrála a ve 3. kole hrajeme v Tasově, takže první kola hodně napoví o průběhu sezony.

V souvislosti s předchozí otázkou bych se rád zeptal, jestli jsou ambice v Suchově ty nejvyšší, tj. první místo a postup?

Tak bylo by to krásné, když už to máme tak pěkně rozjeté, ale nějak to nehrotíme. Navíc naši hráči kvůli nové práci budou k dispozici jen jednou za 2-3 týdny. Ale zkusíme v každém zápase odvést maximum a kdyby se podařilo zakončit sezonu postupem do okresního přeboru, ve kterém Suchov ještě nebyl, bylo by to super.

fine486x60.gif

Role otce se synem v jednom týmu? On jako trenér a ty jako hráč, je to kombinace, která vám může i vyhovovat?

Určitě, s taťkou si rozumím, má podobný pohled na fotbal jako já, takže se doma často bavíme jen o fotbale a hodnotíme situace ze zápasů nebo tréninky. Jenom to člověk nemůže flákat, když je pod dohledem, ale jsem za to rád. A aspoň mám jisté místo v sestavě (smích).

Jako ještě mládežnický hráč sis vyzkoušel mimo jiné i třeba Slovácko, následně jsi značnou část strávil jako hráč Veselí, jak si zatím pochvaluješ angažmá v Suchově?

Na Suchově se mi líbí. Mám tu skoro celou rodinu a fotbal si užívám. Během posledního roku k nám přišlo 5-6 mladých kluků a utvořili jsme tu super partu, ze které jsme těžili celý podzim.  Dva roky zpět byl věkový průměr v týmu 32 let a teď je to 24 let. 🙂

Mohlo by se vám líbit...