Rozhovor | N. Dohnal: předseda mi slíbil v Lipově sochu

Donedávna nosil kapitánskou pásku v dorostu Lipova, se kterým se mu podařilo bojovat o přední příčky. Jak se však nyní připravuje na boje v Okresním přeboru mužů? A co očekává od skloubení studia na VŠ a fotbalu?

Ahoj! Minulou sezonu jsi jako kapitán táhl lipovský dorost a nakonec jste sahali po skvělém výsledku, jaká byla loňská sezona ze tvého pohledu?

Když se na to teď podívám zpětně, nemůžu ani skoro uvěřit, že jsme skončili tak vysoko. Ani ve snu by mě před minulou sezónou nenapadlo, že můžeme uhrát tak skvělé výsledky. Na rovinu musím uznat, že jsme měli mnohokrát hodně slabý kádr a někdy nás ani nebylo jedenáct. K tomu v našem týmu hráli kluci, kteří začali s fotbalem teprve nedávno a třeba kopačky na sobě měli poprvé v životě. A proto bych chtěl celému kádru poděkovat za úžasný rok v dorostu, jenž byl pro mě poslední. Navíc bych rád podotknul, že nás vedli nejmladší trenéři v soutěži – Jiří Jagoš a Marek Jagoš (21 let), což před nimi smekám, jak se uměli vypořádat s těžkými situacemi a zároveň se výborně doplňovat. Marek spíše skládal sestavu a vkládal do kluků své zkušenosti z vyšších tříd. Jiří byl naopak motivátor se schopností nahecovat tým, díky čemuž jsme mnohdy vyhráli i proti silnému soupeři jako třeba KEN Veselí (smích).

Zkrátka jsem na všechny z minulého roku hrdý a přiznávám, že mi dorost bude chybět.

N. Dohnal z loňských oslav postupu Lipova do OP Zdroj: N. Dohnal

Nyní jsi však již zahájil přípravu na nový ročník s muži, jak jsi zatím spokojen s kolektivem i přístup k tréninkům?

Pro mě se nic moc nezměnilo, jelikož jsem hrál za muže prakticky celou minulou sezónu. Bylo to pro mě fakt náročné hrát dva zápasy po sobě, ale tak předseda mně slíbil, že mi za to postaví sochu… (smích)

Teď se můžu plně soustředit na áčko a moc se na to těším. Všechny chlapy z kabiny už dávno znám, takže zas tak nová fotbalová éra nepřichází. Co se týče tréninků, tak jsem nadmíru spokojen. Pan trenér Soviš většinou dělá tréninky v kombinačním duchu, pořád s balonem a zaměření na techniku. Škoda jen, že se nám tento styl zatím nedaří přenést do zápasů.

Přípravu jste zahájili teprve nedávno, ale máte v plánu již nějaká přátelská utkání?

Ano, tuším, že budou tři. Tuto neděli zahájíme přátelské utkání doma s Uherským Ostrohem. Pokud se nemýlím, tak dále jsou v pořadí Vrbovce a potom Mokrý Háj.

Jaké máš ambice na letošní sezonu? vzhledem k tomu, že na podzim nastupuješ i na VŠ a s tím pochopitelně souvisí, že se nebudeš moci věnovat plně tréninkům.

Zatím byl pro mě fotbal číslo jedna, ale je mně jasné, že to tak nemůže být věčně. Pokusím se ze sebe vydat maximum teď v létě a v září, když mám čas. Co na výšce… To se uvidí, jak budu vše zvládat. Byl bych ale rád, kdybych stíhal alespoň zápasy a třeba jeden trénink týdně.

A po jakých výsledcích lační samotný tým? Bavili jste se s kluky, jaký by měl být váš letošní cíl?

Popravdě od nikoho jsem ještě žádný cíl neslyšel. Já bych ale opět očekával udržení středu tabulky. Vzhledem k tomu, že jsme v okrese strávili první rok asi po frustrovaných deseti letech ve 3. třídě, tak musíme zůstat nohama při zemi. Kdyby nám ale náhodou trenér řekl „Míříme na postup“, rád bych ho podpořil.

Sešli jste se na prvních trénincích všichni? Anebo někdo odchází, či naopak přichází do Lipova?

Všichni teda rozhodně ne. Je pár hráčů, o kterých se neví, zda budou pokračovat a nějaké posily taky ještě nepřišly. Co vím, tak celý Lipov by si přál vidět běhat na trávníku nové hráče. Trenér se zmínil, že by už k nám někdo dorazit měl. Ale mně zatím nezbývá nic jiného, než mu věřit.

Držím palce v následujícím ročníku!

Děkuji.

Mohlo by se vám líbit...