Rozhovor | M. Bačík: chceme jít po postupu z okresu

Třetí nejlepší střelec OP dorostenců Michal Bačík (KEN Veselí) se s námi podělí o své zážitky z minulé sezony, turnaje v Polsku a následného pobytu v Beskydech. Taktéž nám popsal cíle na následující sezonu.

Ahoj Michale, v loňské sezoně jsi dokázal nastřílet 22 branek a byl jsi 3. nejlepší ve své soutěži. Jaký pro tebe byl loňský ročník jak z pohledu jednotlivce, tak celého týmu?

Loňská sezona byla pro mě, stejně jako pro celý náš tým vydařená. I přes to že máme velice mladý tým tak jsme dokázali potrápit nebo dokonce porazit týmy, které se skládali ve velké míře z hráčů i o 2-3 roky starších.

V bílém bojující M. Bačík v zápase s Jiskrou Strážnice
Zdroj: M. Bačík

Na nejlepšího střelce (M. Čerešňáka) ti scházely dvě branky, mrzelo tě, že se ti nepodařilo pokořit jeho počin a být tím nejlepším?

Určitě mě mrzí že se mi nepodařilo vstřelit alespoň o 2 góly víc. Šance byly, bohužel se to ale nepovedlo. Chtěl bych samozřejmě poděkovat celému týmu, který mi pomohl vstřelit 22 branek. Především Matějovi Svobodovi, který mi na většinu branek přihrál.

Nedávno jste absolvovali turnaj v polské Wroclawi, jak se vám turnaj vydařil?

Z mého pohledu se nám turnaj vydařil. Hráli sme proti týmum, které ve svých zemích hrají krajské přebory nebo dokonce divizi. Skončili jsme na 14. místě což není vůbec špatné, na to jaké jsme měli soupeře. Ve skupině jsme odehráli 2 velice vyrovnané zápasy se soupeři z Polska. Jednou jsme uhráli remízu, která nás na jednu stranu mrzela, protože jsme měli na to zvítězit, ale na druhou stranu jsme byli rádi alespoň za 1 bod. S druhým polským soupeřem jsme prohráli těsně 0:1, ale myslím, že jsme podali velice dobrý výkon, protože tento tým celý turnaj dokázal vyhrát.
Jinak hodnotím turnaj i atmosféru velmi pozitivně.

Následoval pobyt v Beskydech, takže se dá říci, že ze strany Zarazic byla oficiální příprava na následující ročník již zahájena?

Byl to spíše jen odpočinek a teambuilding po sezoně, a nějaké aktivity k tomu. Začínáme ze začátku srpna a ihned v úvodu máme přátelské utkání proti Ratíškovicím.

Mluvili jste již s klukama o ambicích na další ročník, kterých by jste chtěli dosáhnout?

Jednoznačně chceme jít po postup do Krajské soutěže. Ale samozřejmě si uvědomujeme, že konkurence bude veliká. I přesto věříme, že se nám to podaří.

Děkuji za tvůj čas a přeji spoustu dalších nastřílených branek!

Není zač a taktéž děkuji.

Mohlo by se vám líbit...