Rozhovor | M. Kočiš: fanoušci jsou nám velkou oporou

V minulém ročníku obsadil s Vnorovami druhé místo za rozjetou mašinérií Kozojídek, ovšem v obou zápasech obraly Vnorovy Kozojídky o body. Jak na to vzpomíná Michal Kočiš? A co si slibuje od další sezony v OP?

Ahoj Michale, loňský ročník jste zakončili na skvělé druhé pozici za suverénními Kozojídkami. Jak jste byli spokojeni se sezonou?

Sezona se nám vydařila a byli jsme s ní spokojeni. Na každý zápas chodilo dost fanoušků, kteří nám byli velkou podporou.

Herní projev byl ve většině zápasů velmi dobrý a rozhodně jsme se nemuseli za nic stydět. Máme skvěle fungující mladý tým s několika zkušenými hráči, kteří nám pomáhají jak herně, tak i psychicky. Když se nám nedařilo, tak nás starší povzbudili a snažili se nás uklidnit.

Již od dorostu jsme byli vedeni ke kombinační hře a pracovitosti na hřišti, což se projevovalo po celou dobu sezony. I díky tomu jsme získali zasloužené druhé místo. Bohužel jsme za sezonu ztratili několik zbytečných bodů, a jak se ukázalo později, tak nám postup unikl pouze o vlásek.

Michal Kočiš (vlevo) v černočervené kombinaci dresů Vnorov na Memoriálu 2017
Zdroj: hodoninskyfotbal.rajce.idnes.cz

Dokonce se vám podařilo Kozojídky pokaždé obrat o body, jednou při vaší vysoké výhře, po druhé při remíze 1:1, jak na ty duely vzpomínáš?

Na první zápas se vzpomíná krásně. Zápas se hrál ve vysokém tempu a Kozojídky jsme malinko přehrávali. Výsledek 4:0 mluví asi za vše. Podařilo se nám dát poměrně rychlý gól a po zbytek zápasu jsme je nepustili do vážnějších šancí. Přišla asi největší návštěva za uplynulou sezonu a atmosféra byla super. O to sladší byla výhra.

Druhý zápas se nám nepovedl podle našich představ a vyrovnávací branku jsme dali až v závěru utkání. Myslím si ovšem, že body se rozdělovali zaslouženě pro obě strany.

Započala vám již příprava na následující sezónu? Případně můžeš z ní prozradit nějaké novinky, ať už co se týká příchodů/odchodů hráčů, tak o přátelských utkáních?

Příprava nám začala již 7.7. Minulý týden jsme odehráli dva zápasy. Ve středu jsme se utkali s Blatnicí a v neděli s Mokrým Hájem. S Blatnicí jsme doma remizovali 2:2 a Mokrý Háj jsme porazili venku 3:2. Tento týden odehrajeme dvě přátelské utkání doma. Ve dnes (středa) s Ratíškovicemi a v pátek s Hroznovou Lhotou.

Do mužstva nepřišla žádná letní posila. Založilo se ovšem „B“ mužstvo, a tak přišlo mnoho hráčů, kteří s fotbalem již přestali nebo odešli do jiných mužstev.

S jakými ambicemi chcete jít do následujícího ročníku OP?

Vzhledem k tomu, že jsme skončili na druhém místě, tak cíl bude postoupit do 1. B třídy. Ovšem co bych řekl za sebe, tak chci abychom hráli pohledný fotbal, a hlavně abychom se fotbalem bavili.

Nedávno jsi se se svými spoluhráči účastnil Memoriálu Páji Šrahůlka, který jste nakonec ovládli a získali 1. místo. Byl to váš cíl od začátku, nebo se to spíše tak vyvrbilo a vy jste hráli finále?

Náš cíl to nebyl. Po prvním zápasu, který jsme prohráli, jsme chtěli postoupit alespoň ze skupiny. Nikdy jsme v takovéto sestavě nebyli na žádném turnaji a nevěděli jsme co od toho očekávat. Nakonec jsme proplouvali turnajem naší bojovností a kombinační hrou a dostali jsme se až do finále.

Ještě před začátkem turnaje jsem řekl, že budeme hrát finále a já rozhodnu v penaltovém rozstřelu třetím pokutovým kopem. Nikdo mi nevěřil a kluci se mi za to smáli. Jak jsem řekl, tak se i stalo. Směju se tomu doteď, že něco takového je vůbec možné.

Jsem rád za to, co jsme na turnaji dokázali. Hrajeme okresní přebor a proti třetiligovým a divizním hráčům si člověk nezahraje každý den. Věděli jsme, že ve finále proti nim nemůžeme hrát vyrovnanou hru a vydali jsme ze sebe to nejlepší co v nás bylo. První místo bylo třešničkou na dortu za předvedenou hru.

Děkuji ti za tvůj čas a přeji hodně úspěchů!

Děkuji i tobě, a zároveň bych chtěl poděkovat trenérům, za trpělivost a odvedenou práci, a v neposlední řadě fanouškům za podporu při domácích i venkovních zápasech.

Mohlo by se vám líbit...