Rozhovor | R. Runkas: cílem je držet kluky u sportu

Přinášíme Vám rozhovor s trenérem dorostenců Zarazic R. Runkasem, nejen o minulém, ale i následujícím ročníku dorosteneckého OP.

Dobrý den tréňo! Když se vrátíme k loňské sezóně, jak jste byl spokojen s výkonem týmu jako celku a naplnily se Vaše cíle?

S výkonem týmu jsem byl naprosto spokojen. Výkon týmu a dovednosti jednotlivých hráčů šli postupně viditelně nahoru a projevilo se to i na výsledcích. Když si uvědomím, že jsme soutěž staršího dorostu odehráli převážně s mladším dorostem, tak konečné třetí místo považuji za úspěch. Navíc, kdybychom se podívali jen na jarní část soutěže, tak jsme skončili na prvním místě.

A byl zde nějaké individuální výkony, které Vás potěšili a naopak od některých hráčů zklamaly?

Nezklamal mě nikdo. Je jasné, že každý hráč má své možnosti a také čas na tréninky. Z tohoto pohledu ke každému hráči přistupuji individuálně, takže mě svým přístupem a tím, jak se zlepšují, potěší stejně tak hráči, kteří jsou na hřišti ve srovnání s jinými slabší, jako ti nejlepší hráči týmu.

Zdroj: FB Wrocław Trophy

Zdroj: FB Wrocław Trophy

Nedávno jste prožili mezinárodní turnaj v Polsku, můžete jej naším čtenářům přiblížit?

Turnaje se zúčastnilo v naší kategorii U17 celkem 19 mužstev z Polska, ČR, Německa, Švédska, Francie, Anglie a z dalších zemí. Vzhledem k soutěži, kterou u nás doma hrajeme, jsme tam byli trošku raritou. Například náš první soupeř ze Švédska hraje 1. divizi. Při zápasech byl rozdíl poznat, nebyli jsme zvyklí na hru ve větší rychlosti. Přesto jsme byli se soupeři schopní hrát, postupně se s hrou soupeřů srovnávat a dosáhnout pro nás velmi pěkného 14. místa. Důležitější než umístění pro nás byly získané zkušenosti, a to nejen herní. Kromě šesti zápasů, které jsme ve třech dnech odehráli, jsme navštívili aquapark ve Wroclawi. Po ukončení turnaje jsme ještě dvě noci strávili v hotelu Prosper v Čeladné v Beskydech. Během tohoto pobytu jsme navštívili lanové centrum, byli se podívat u sochy Radegasta, absolvovali sjezd na koloběžkách a v samém závěru jsme si zazávodili na motokárách.

 

Pomalu, ale jistě se blíží čas přátelských utkání, již máte některé domluvené?

Díky turnaji v Polsku, jsme sezonu ukončili až 11. 7. 2017, takže s přípravou budeme začínat až 4. 8. 2017. Přátelák máme domluvený zatím jen s Ratíškovicema na 5. 8. 2017. Další termíny budu teprve hledat a domlouvat, protože kromě dorostu trénuji ještě starší přípravku a s tou chci jet v srpnu na tři dny na soustředění.

A otázka, která se týká sestavy, jste s ní zatím spokojen a vydržela parta z loňské sezóny pospolu?

Kromě dvou hráčů, kteří dosáhli věku mužů a kariéru v dorostu museli ukončit, tak pokračují všichni. Oba nám budou chybět, ale nějak si snad poradíme. Pavlovi a Vojtovi chci ještě jednou poděkovat, a to jak za předvedené výkony, tak za jejich celkové chování v rámci týmu. Podle předběžných informací by mohlo pár kluků přijít, ale to se uvidí až v průběhu letní přípravy.

S jakými očekáváními a cíli vstupujete do nového ročníku?

Mým cílem je poskládat kluky, kteří utvoří dobrý tým, udržet je u sportu, pomoci při jejich výchově a při tom je naučit hrát fotbal. Otázka asi směřuje spíš k výsledkům, takže ano, letos chceme postoupit.

Nezbývá než držet Vám palce, aby Vám i celému týmu další ročník vyšel.

Děkuji.

Mohlo by se vám líbit...