Rozhovor | D. Joch: přípravy a sezony v KP se nemůžu dočkat

Bývalý hráč mládežnických kategorií v Hodoníně David Joch. Dnes však záložník, který před nedávnem postoupil s Veselím do Krajského přeboru se s námi podělil o své zážitky s veselským angažmá.

Ahoj Davide, ve Veselí působíš již nějakou dobu, jak si s tímto angažmá spokojený?

Spokojený jsem opravdu moc. Do Veselí jsem přišel hlavně s tím, že jsem potřeboval oproti Hodonínu volnější režim na zvládnutí maturity a případnému vysokoškolskému studiu, což se mi podařilo. Teď už si tu budu kroutit třetí sezonu a cítím se tu jako doma. Máme skvěle fungující poměrně mladý mančaft s velkými ambicemi a výtečným trenérem. Kdybych měl hledat nějaké negativum na Veselí, tak je to jen divácká návštěva, která na to, že se snažíme předvádět útočnou kombinační hru a v zápasech padá hodně gólů, tak opravdu není nejlepší. Přál bych si, aby se tohle letos změnilo k lepšímu.

Ještě když se vrátíme k minulé sezoně, jaký to byl pocit po spoustě let být v týmu za zajistil Veselí postup do KP?

Pocit to byl naprosto úžasný. Já osobně jsem naposledy někam postoupil ještě v Lipově v mládeži, takže jsem si to hodně užíval. Sezona byla dlouhá a hodně klikatá. Hlavně na jaro, kdy se do poslední chvíle nevědělo, jestli se nám podaří poskočit na to vysněné první místo. O to ta soutěž ale byla aspoň zajímavější. Veselí si rozhodně zaslouží hrát kvalitní soutěž a tou krajský přebor je.

D. Joch při zápase na Memoriálu 2017 Zdroj: http://hodoninskyfotbal.rajce.idnes.cz/Memorial_Paji_Srahulka_2017/

V tomto týdnu Vám začala příprava na následující ročník, těšil ses až se zase uvidíte na trávníku se spoluhráči?

To určitě ano. Pauza sice nebyla moc dlouhá a s většinou spoluhráčů jsme se stejně někde potkávali ale začátku přípravy a respektive nové sezony jsem se nemohl dočkat. Po tom postupu do přeboru, kam se Veselí vrací, tuším po 8 letech, je ta chuť do fotbalu opravdu hodně velká. Nepochybuju o tom, že tréňa (Richard Hrotek) nás na tu vyšší soutěž kvalitně připraví. Záleží ale taky čistě na nás hráčích, jak se k přípravě a nové výzvě postavíme.

Nedávno se objevila na tvém instagramu fotka, jak se individuálně připravujete s Kubou Grabcem, kterého dlouhou dobu trápili zdravotní potíže. Jak je na tom aktuálně? Zapojil se již s týmem do přípravy?

Vidím, že si budu muset víc kontrolovat, kam co zveřejňuju (smích). Grabi prakticky jeden a půl roku nehrál kvůli zraněním zad a kolene fotbal. Jde na něm vidět, jak moc se chce na hřiště vrátit a ukázat, co v sobě má a snaží se proto udělat co nejvíc. Do přípravy se tento týden kvůli práci ještě nezapojí ale ten příští se už přidá. Otázkou je, jak se mu povede to, aby si koleno zvyklo opět na zátěž ale přitom si zas nic neudělal, jak to má ve zvyku (smích).

Proslýchá se, že Veselí opouští nejlepší střelec A. Pollák a také zde nebude pokračovat M. Janík. Myslíš, že nahrazení postu forwarda jakým byl Pollák se vám podaří bez problému?

Tak Michal nám svůj odchod oznámil už na ukončené. Je to určitě škoda, jde o výborného hráče. Právě i jeho příchodem Hroznová Lhota ukazuje, že v 1.A nechce být do počtu. A kdo ví, třeba se potkáme příští rok v přeboru jako protihráči. Adam Pollák nám svůj odchod do Rakouska oficiálně oznámil asi před týdnem. Určitě je to pro nás citelná ztráta přijít o takového útočníka. Nicméně nové angažmá mu všichni přejeme. Těžko říct, jak se nám podaří tuhle díru zacelit, ale věřím, že se s tím úspěšně popereme.

Můžeš prozradit jestli se chystají do Veselí nějaké posily? Respektive jestli již s vámi někdo nový trénoval.

Tak právě Adamův odchod bych řekl, že všem jasně naznačuje, že nějaké posily jsou nutné. Vyhlédnuté hráče máme a někteří by se mohli ukázat už tento víkend v přáteláku s Mutěnicemi. Takže já jen řeknu, že kdo chce vědět, o jaké posily jde tak, ať se přijde podívat v sobotu v 18:00 do Veselí na fotbal (smích).

Děkuji ti za tvůj čas a přeji hodně úspěchů v nové sezoně.

Bylo mi potěšením, děkuji.

Mohlo by se vám líbit...