Střídání v čele OP, Žarošice po porážce klesly na druhé místo

Sobotní výhra vynesla Šardice zpět na první místo okresního přeboru. Pozici lídra neudržely Žarošice, které v neděli vysoko prohrály ve Svatobořicích. I přes porážku ve Ždánicích zůstaly třetí Nenkovice.

Okresní přebor – 7.kolo

Spartak Svatobořice – SK Žarošice 4:0 (4:0)
Branky: 10´ Toman, 23´+42´ Pazderka, 34´ Kordula. Rozhodčí: Vrbovský – Zima Z., Miklík. ŽK: Neduchal, Varmuža – Luskač, Žaroský, Chromý. Diváci: 100

Hosté hájili ve Svatobořicích první pozici, ale těžce narazili. První porážku v soutěži jim Spartak uštědřil již po prvním poločase.

Skóre utkání otevřel Toman, druhou trefu přidal Pazderka. Následně překonal gólmana Holuba ještě Kordula a krátce před koncem podruhé Pazderka.

Žarošice ani po přestávce nenašli recept jak překonat domácí obranu. Po premiérové porážce tak přišly o první místo v tabulce.

Kovo Ždánice – Sokol Nenkovice 2:1 (1:0)
Branky: 18´ Beker, 78´ Marčík – 84´ Kopčil. Rozhodčí: Zámečník – Kalivoda, Jelínek. ŽK: Lánc, Kolařík – Kuchař J., Pospíšil Dav., Černohorský M., Schöfr, Polcr. ČK: 73´ Černohorský (Nenkovice). Diváci: 80

Domácí tým se dostal v prvním poločase do vedení, když se v 18.minutě prosadil Beker. Vše podstatné se odehrálo v posledních dvaceti minutách zápasu.

V 73.minutě musel předčasně do sprch hostující Martin Černohorský, který viděl druhou žlutou kartu. Ždánice přesilovku využili zapět minut, kdy se prosadil Marčík.

Hosté už stačili pouze snížit, když se o jediný gól Nenkovic postaral Kopčil v 84.minutě. I přes druhou porážku v sezóně je Sokol stále v popředí a drží se na třetím místě.


SK Kostelec – FC Lipov 1:6 (1:2)
Branky: 41´ David – 14´ Pavlas, 39´ Mlýnek, 48´ Dohnal, 52´+89´ Tobiáš, 81´ Urbánek. Rozhodčí: Horňáček – Sedlář, Jahoda. ŽK: David, Horák Dav. – Halíček. Diváci: 30

Špatné počasí přilákalo do Kostelce pouhých třicet diváků, kteří museli přijmout vysokou porážku od Lipova. Hosté odskočili do dvoubrankového vedení, ale domácí krátce před odchodem do kabin snížili.

Kostelec usiloval o první vítězství, ale i tentokrát byly body hodně daleko. Po přestávce Lipov přidal další čtyři góly a dovedl zápas do vítězného konce. V tabulce se posunul na desáté místo, Kostelec zůstal poslední.

Další výsledky

FK Dolní Bojanovice – Družba Bukovany 5:1 (2:1)
Branky: 1´ Bohun M., 24´+66´ Stávek, 61´ Kuchyňka, 70´ Siwiec – 15´ Svoboda J. Rozhodčí: Zálešák – Hlavinka, Kotásek. ŽK: Blaha – Hajný. ČK: 66´ Blaha – 76´ Hajný. Diváci: 100

Sokol Radějov – Sokol Dambořice 2:5 (0:2)
Branky: 57´ Kořínek, 70´ Bubulinca – 19´ Půček, 32´ Luskač, 46´+63´ Drmela, 82´ Maleňák (PK). Rozhodčí: Zima J. – Svoboda, Bittner. ŽK: Parobek, Ševeček – Drmela. Diváci: 30

TJ Starý Poddvorov – Agro Vnorovy 0:4 (0:2)
Branky: 3´+20´ Zachar, 82´ Herodes, 88´ Bittner J. Rozhodčí: Fridrich – Čikl. ŽK: Gertner R., Svoboda, Skočík, Jagoš, Kašík, Bařina – Grabec, Janoušek. ČK: 35´ Skočík (St. Poddvorov). Diváci: 60

You may also like...