Třetí ročník turnaje JUNIORKA – VLKOŠ

V neděli si Ve Vlkoši udělaly závěr sezony juniorky týmů – Horní Heršpice, Mnichova Hradiště, Havířova, Svätý Juru a domácího Vlkoše. Již potřetí DFO Vlkoš uspořádal turnaj pro mladé fotbalistky pro porovnání sil se stejně starými hráčkami, které hrají rozdílné soutěže.     

Tentokrát se hrálo ve formátu 7+1. Na dvou hřištích o rozměrech 68 x 45 m současně. Každý tým odehrál 80 minut svižného fotbálku. Zápasy rozhodovala dvojice rozhodčích – pánové Volf a Dufek, kterým patří dík za zvládnutí čtyřhodinového turnaje.

Vlkošanky si tento turnaj daly za odměnu po úspěšné sezoně žen – 3. místo v MSDŽ, 1. místo ve 3. lize dorostenek. Bohužel, tak jak to ve fotbale bývá, některé hráčky vyřadilo zranění, ve čtvrtek zůstala v nemocnici gólmanka, takže na nějaké oslavy nebyla myšlenka.

Přesto domácí nastoupily v desíti fotbalistkách : Hlaváčová Anna, Dohnálková Lucka, Horňáčková Eva, Koplíková Lenka, Polešovská Jana, Sležková Julka, Slováková Nikol, Svatošová Aneta,  Strmisková Monika, Volfová Štěpánka.

Odehrály čtyři vyrovnaná utkání a při troše štěstí, nebo při větším zapálení mohly klidně turnaj opanovat. Podstatné však zůstává, že holky se chtějí fotbalem bavit.

Výsledky Vlkoše

Vlkoš – Heršpice 0:1; Vlkoš – Mnichovo Hradiště 1:2; Vlkoš – Havířov 2:1; Vlkoš – Svätý Jur 1:0

Celkovým vítězem turnaje se stal celek Mnichova Hradiště hrající 2. Ligu Čechy. Druhé místo se stejným počtem bodů a shodným skóre obsadily mladé hráčky Horních Heršpic.

Třetí místo obsadil tým Vlkoše s vyrovnaným skóre a šesti body. Čtvrtý Svätý Jur získal rovněž 6 bodů, ale prohrál s Vlkošem a měl i horší skóre. Páté místo připadlo na Havířov, který bohužel do Vlkoše přijel pouze s osmi hráčkami, ale i tak patří tomuto týmu poděkování a obdiv, že přijel a zahrál si fotbálek. Úplně největším vítězem se však stal fotbálek, které týmy předváděly.

Domácím fotbalistkám nyní začíná měsíční volno, tréninky zahajují 25.7. a již 5.8. pořádají další z turnajů – „VII. Ročník Memoriálu J.Machače“ turnaj pro ženy formátu 10+1 a turnaj juniorek ve formátu 5+1.

Společné foto všech týmů

Foto – DFO Vlkoš 

Mohlo by se vám líbit...