Vacula vystřelil Šardicím postup do přeboru

Fotbalisté Šardic jsou prvním postupujícím do vyšší soutěže. Rozhodlo o tom nedělní 18.kolo, kdy si lídr III.A třídy připsal výhru v Čejkovicích.

III.A třída – 18.kolo

1.FC Čejkovice – FK Šardice 3:4 (2:0)
Branky: 23´ Hnidák, 30´ Vacenovský, 85´ Sasínek – 52´+56´+67´+87´ Vacula. Rozhodčí: Ziman Jakub. ŽK: Sasínek – Brhel. Diváci: 140

Čejkovice: Janek – Sasínek, Vacenovský, Zálešák, Fojtík, Hnidák, Zavadil, Blaha (82´ Malík), Bárta, Michna, Novotný Š.

Šardice: Vinca – Kyněra, Benešovský, Zicháček, Hučko, Novotný M., Brhel, Maruška (86´ Geghart), Šprta, Kolařík, Vacula

Utkání, které rozhodovalo o postupu Šardic, nabídlo zajímavou zápletku a také sedm branek. Domácí tým byl blízko, aby jako první obral o body lídra soutěže.

Čejkovice začaly utkání nezvykle dobře a na Šardice se dobře připravily. Po půl hodiny hry byl stav 2:0 pro domácí výběr.

Ve 23.minutě otevřel skóre Hnidák a ve 30.minutě zvyšoval Vacenovský na rozdíl dvou branek. Tak také skončil první poločas.

Po změně stran už se hosté také zapojili do dění na trávníku a mířili za obratem. Hrdinou zápasu se stal Petr Vacula, který řídil dokonalý obrat.

První brankou snížil v 52.minutě, aby o čtyři minuty později vyrovnal. Misky vah na stranu Šardic se přehouply v 67.minutě, kdy Vacula zkompletoval hattrick.

Domácí tým se ale nevzdával a naději na bodový zisk vykřesal pět minut před koncem Sasínek, který vrátil skóre do remízového stavu.

Čejkovice se mohly stát prvním týmem, který Šardice obere o body, jenže se tak nestalo. Osmnáctou výhru v sezóně zajistil hostům tři minuty před závěrečným hvizdem znovu Vacula.

Šardicím stačil k postupu bod, ale mají tři a navíc vše bylo podpořeno vysokou porážkou Prušánek od Nesytu Hodonín.

[league_table id=”220″ title=”Průběžná tabulka soutěže” number=”12″ columns=”p,w,d,l,gf,ga,gr,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]