Vánoční futsalový turnaj Dambořice – Rozhovor Petr Mokrý

Již v pořadí pátý Vánoční futsalový turnaj se chystá v Dambořicích. Hrát se bude od 16. do 17.prosince a stále jsou volná místa. Zajímavé klání nám přiblíží v rozhovoru pořadatel Petr Mokrý.

Co stálo za nápadem založit takový, dnes již tradiční turnaj?

Prvním impulzem byla krásná, nová hala v Dambořicích. Po zjištění, že v okolí žádný podobný turnaj není, jsem se rozhodnul, že jej zkusím uspořádat. První dva ročníky byly jednodenní a spíše takové “vesnické”. Každopádně i v té době se zde objevovaly kvalitní týmy. Od třetího ročníku nastal zlom, kdy se mně najednou nahlásilo obrovské množství týmů a já musel v rychlosti změnit turnaj na dvoudenní.

Jak těžké je uspořádat takový turnaj?

Nejhorší na pořádání takového turnaje je plánování, vymýšlení systému turnaje a nákup věcí do bufetu. Potom shánění lidí k výpomoci, ať už do toho bufetu či k časomíře. Naštěstí mně s tím pomáhají lidi z damborského fotbalu. Jak se turnaj rozjede, tak už se v podstatě řídí sám. Zúčastněné týmy už vědí, co a jak.

Jaký je vlastně systém turnaje?

Systém je jednoduchý. V sobotu se odehrávají základní skupiny. Jsou čtyři a z každé postupují tři první týmy. V neděli jsou již pouze dvě skupiny po šesti týmech. Hraje se každý s každým a postupují již jen dva týmy z každé skupiny. Poté se odehrávají  semifinálová a finálová utkání. Turnaj je plánovaný tak, aby zúčastněné týmy odehrály co možná největší počet zápasů.


Jedná se již o pátý ročník. Stává se již oblíbeným a vyhledávaným turnajem?

Myslím si že ano. Třetí ročník byl extrém, kdy se přihlásilo 24 týmů. Loni jich bylo 20 a letos uvidíme. S počtem týmů roste i úroveň turnaje, která je každým rokem větší.

Plánujete až 24 týmů, kolik mužstev se již přihlásilo?

Momentálně je nahlášeno 7 týmů. S ohledem na to, že v minulých týdnech teprve skončily krajské soutěže, čekám v následujících dvou týdnech velký nápor přihlášek. Chtěl bych poprosit týmy, které se plánují přihlásit, aby s posláním přihlášky neotálely.

V případě, že nenaplníte kapacitu, bude i tak turnaj dvoudenní?

Pokud se přihlásí menší počet týmů nemám problém s tím uspořádat turnaj jednodenní. Hranice jednodenního a dvoudenního turnaje je asi 16 týmu.

Událost slibuje zajímavou podívanou, můžeme se těšit na nějaké známé tváře?

V minulých ročnících se turnaje zúčastnila opravdu zajímavá jména, např. Jakub Šural, Stanislav Vávra, Martin Kuncl – což jsou ligoví či exligoví hráči. Poté hráči z první futsalové ligy a spousty hráčů z divizí. Myslím, že turnaj je zajímavou možností pro kluky z okresních a krajských soutěží, kteří se chtějí poměřit s opravdu kvalitními hráči.

Závěrečné slovo pro fanoušky?

Rád bych touto cestou pozval fanoušky a nadšence do fotbalu či futsalu na náš turnaj. K vidění jsou opravdu kvalitní utkání v obrovském tempu. Všichni hráči jedou od začátku do konce naplno, protože postoupit dále není jednoduché. Semifinálová utkání jsou plánovaná na neděli od cca 16:00.

Více info k turnaji na facebooku.

Mohlo by se vám líbit...