Veselí deklasovalo oslabený “B” tým Břeclavi

Na Hodonínsko přijel tým Břeclavi, který si vzhledem k problémům se sestavou dělá velké starosti se sestupovou pozicí, i přesto však v minulém kole na svém hřišti porazila Blatnici 4:1.

I.A. třída sk. B – 17. kolo

FC Veselí – MSK Břeclav “B” 9:0 (5:0)
Branky: 4´ + 35´ + 37´ + 58´ Pollák, 15´ Radmil, 30´ Janík, 69´ Vardan (PK), 84´ Vaďura, 89´ Joch Rozhodčí: Licek Jan – Nováček Radek, Blažek Patrik Bez ŽK Diváci: 110

Veselí: Motyčka (75´ Malík) – Symerský, Valenta (46´ Hodonský J.), Hodonský D. (53´ Joch), Radmil, Pollák, Klimek, Šebesta, Janík (58´ Vaďura), Prajza, Vardan

Břeclav: Turek – Hakal, Mlátilík, Kurdík, Tkadlec, Kriston, Zonyga, Dřevěný, Konečný, Pavlík

Mladý tým Břeclavi přivedl na hřiště matadator ročníku 1962 a kapitán hostů Roman Konečný, ovšem Veselané nechtěli překvapení dopustit, již 1. minutě střílel domácí útočník Pollák a jeho pokus jen konečky prstů vytěsnil brankář Turek mimo 3 tyče.

Ve 4. minutě se již ve Veselí slavilo, Pollák si udělal prostor ve vápně a střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři šanci. Při druhé brance byl opět hlavním aktérem nejlepší domácí střelec, vytvořil si místo ve vápně stejné jako při první brance, tentokrát však přihrál na vápno Radmilovi, jeho střelu srazil nešťastně hostující obránce do proti pohybu svého brankáře.

Uběhla půlhodina hry, když dokázal Pollák najít v ideální pozici Janíka u druhého rohu brány, který tváří v tvář brankáři Turkovi nezklamal a dal domácím tří brankový náskok.

Další branka padla v 35. minutě, když se opět prosadil Pollák. A sotva diváci usedli na svá místa, mohli vyskakovat radostí znovu, domácí útočník a kapitán Pollák krásnou ranou zkompletoval hattrick.Ve své aktivitě Veselí nepolevilo ani po změně stran,ihned v úvodu druhé půle vytáhl střelu Vardana hostující brankář na břevno. V 58. minutě však už byli domácí opět úspěšní, když Aleš Radmil hledal přihrávkou do vápna nabíhající spoluhráče, míč však narazil na obránce, kteří jej zastavili pouze před aktivním Pollákem a ten přidal svoji 4 branku.

Když už se hostující dostali o šance, tak právě zmíněný nejstarší hráč na hřišti Konečný označkoval svojí hlavičkou břevno, nutno podotknout, že i domácí fanoušci tento sympatický pokus ocenili potleskem.

Tentýž hráč však po nepříjemném střetu a zásahu do obličeje přenechal své místo Komínkovi, který jej vystřídal v 66 minutě. Stačili mu však 3 minuty k tomu, aby vybojoval penaltu, kterou v 69. minutě proměnil Bohumil Vardan.

Další branky patřili na konto střídajícím hráčům, Vaďura přihrával z podobné pozice jako Radmil v 58. minutě, tentokrát však byla branka připsána právě přihrávajícímu Vaďurovi, neboť hostující obránce si srazil míč do sítě.

Poslední minutu ozdobila krásná akce domácí, ve které Radmil vybídnl do šance Symerského, jeho střela z hranice vápna označkovala břevno, odrazila se na čáru, kde si díky dobré pozici počínal suverénně střídající Joch a upravil tak stav na konečných 9:0.

 

Mohlo by se vám líbit...