Veselí dostalo osm branek, prohrály i Mutěnice

Poslední podzimní kolo mají za sebou fotbalisté v Krajském přeboru. Oba zástupci Hodonínského okresu si připsali porážku. Za týden se bude ještě dohrávat zápas Mutěnic s Bučovicemi.

Krajský přebor – 1.kolo

Sokol Lanžhot – FK Mutěnice 1:0 (0:0)
Branka: 62´ Čambal. Rozhodčí: Hudec – Pulík, Nováček. ŽK: Hílek, Tóth, Šenk, Rehák – Kupčík, Drápal. ČK: 90´ Tóth – 63´ Drápal. Diváci: 400

Duel prvního se čtvrtým týmem tabulky nabídl vyrovnanou podívanou, kterou sledovalo okolo 400 diváků. Výborná kulisa viděla však pouze jeden gól. O osudu utkání rozhodl  po hodině hry domácí Čambal.

Obě mužstva navíc dohrávala zápas bez jednoho vyloučeného hráče. Za hosty musel předčasně do sprch po druhé žluté kartě Drápal. Na straně Lanžhotě šel předčasně do sprch v poslední minutě Tóth.

Vyloučení Tóth (Lanžhot)

Použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest, ŽK – NCH – zdržování při navázání hry, odhození míče z místa přestupku v přerušené hře ČK – pohoršující a urážlivé výroky k rozhodnutí R – “to si robíš prdel ty kokot zajebany”

Vyloučení Drápal (Mutěnice)

Druhé napomenutí během utkání, 1. ŽK – NCH – bezohledné kopnutí soupeře zepředu v souboji o míč v nepřerušené hře 2. ŽK – NCH – zdržování při navázání hry odkopnutím míče z místa přestupku v přerušené hře

Olympia Ráječko – FC Veselí n/Mor. 8:2 (4:0)
Branky: 18´+20´ Sehnal, 23´ Lidmila, 27´ Sedláček, 47´ Mičko, 63´+88´+90´ Keprt D. – 74´ Klimek, 85´ Vaďura. Rozhodčí: Krbůšek- Pátek, Julínek. ŽK: Sehnal (Ráječko). Diváci: 65

Fotbalisté Veselí nad Moravou v Ráječku totálně propadli a připsali si vysokou porážku. Už po prvním poločase výrazně prohrávali, když musel gólman Motyčka čtyřikrát lovit míč zpoza své branky.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí kouč poslal do hry dva čerstvé hráče a Daniel Keprt se za důvěru odvděčil třemi góly.

Veselí se gólově probudilo až v závěrečné čtvrthodině. První trefu zařídil Klimek a za deset minut se mezi střelce zapsal také Vaďura.

Po snížení na 2:6 se Ráječko ještě dvakrát dokázalo střelecky prosadit a v posledních dvou minutách upravila Olympia výsledek na hrozivých 8:2.