Veselské chyby tvrdě trestala Bystrc

Poslední domácí utkání čekalo na fotbalisty Veselí, od 14 hodin přivítali čtvrtý tým tabulky, FC Dosta Bystrc-Kníničky.

Krajský přebor – 13. kolo

FC Veselí – FC Dosta Bystrc-Kníničky 2:5 (0:2)
Branky: 88´ Ovčačík(VL), 89´ Vaďura – 13´ Ovčačík, 29´+ 49´ Chyla, 56´ Matyska, 68´ Urban Rozhodčí: Chabiča – Julínek, Putna Delegát: Toman ŽK: Symerský, Vardan – Ovčačík, Gryc, Matyska, Urban Diváci: 120

Veselí: Merkl – Symerský, Brákora (46´ Růžička), Valenta, Kosek (76´ Dufek), Radmil, Klimek (61´ Hodonský), Suchánek, Vaďura, Prajza, Vardan

Bystrc: Herink (83´ Bogľarský) – Bartoš (71´ Zatloukal), Svoboda, Lízal, Ovčáčík, Nguyen Minh Duc (60´ Doležel), Chyla, Krejčíř, Gryc (79´ Axamit), Matyska, Urban

Veselí se muselo obejít bez brankáře Motyčky a dalších důležitých hráčů, v bráně tedy dostal šanci Pavel Merkl, bohužel svého kolegu ideálně nezastoupil.

První brance předcházela hraniční situace, při které rozhodčí nemávl ofsajdové postavení hostujícímu hráči, po sérii přihrávek míč putoval na vápno k zakončujícímu Ovčačíkovi, který nedal Merklovi nárok.

V 16. minutě napřáhl k dobré střele Kosek, jeho pokus však skvělým zákrokem vyrazil Herink k nabíhajícímu Brákorovi, ten však svojí šancí pohrdnl. O deset minut později vymýšleli hráči Veselí další akci, Vaďura uspěl v hlavičkovém souboji, posunul míč Radmilovi. Domácí kapitán však vyhořel na skvělém brankáři hostů.

Na straně Veselí však byla chyba potrestána, Urban vymyslel skvělou průnikovou přihrávku na nabíhajícího Chylu, levý obránce Symerský zaspal, díky čemuž hostující útočník nebyl nachytán v ofsajdové pasti. S následnou situací si poradil skvěle, domácí brankář byl proti jeho střele bezmocný.

Rychlý a jednoduchý před do útoku zdobil hru hostující Bystrce. Veselí se snažilo snížit ještě v prvním poločase, pokus Radmila z přímého kopu skvěl kryl Herink.

Domácí trenér Hrotek poslal od začátku druhého poločasu do hry Růžičku, ten vzápětí vymyslel skvělou zpětnou přihrávku na nabíhajícího Radmila, který svým zakončením však pouze udržel brankáře Bystrce v provozní teplotě.

A když v další šanci o minutu později selhal i sám Růžička, hosté začali trestat. Přišla 49. minuta, ústní dohoda Merkla se stoperem Valentou znamenala souboj domácího hráče s hostujícím útočníkem, ten v něm uspěl a Merkl jen mohl sledovat plachtící míč na vzdálenější tyč.

Domácí brankář nezažíval jednoduché utkání, Matyska jej v 56. minutě nachytal z volného přímého kopu střelou umístěnou na střed brány, pod horní tyč domácí svatyně.

A Merkl se musel červenat i u poslední branky Bystrce. Urbanův pokus se sklouzl po mokrém trávníku a podjel pod padajícím brankářem Veselí.

Vzpruhra pro svěřence trenéra Hrotka přicházela až v závěrečných minutách. Několika skvělými zákroky se prezentoval celý zápas nejen brankář Herink, ale i jeho náhradník Bogľarský. Situaci z 88. minuty však již nemohl zabránit. Radmil se skvěle prosmekl do hostující obrany, kde jej zastavili stopeři tak nešťastně, že od nich putoval míč za záda bezmocného brankáře.

Poslední branka však byla jedna z nejpovedenějších od Veselí v celé podzimní části. Růžička se dokázal uvolnit na křídle, poslal skvělý míč na nabíhajícího útočníka Vaďuru, který svojí hlavičkou nedal bezmocnému brankáři Bogľarský šanci.

Poslední podzimní utkání, i přes krásnou branku na závěr, končí pro Veselí dalším nezdarem.

Krátká fotoreportáž:

Autor: Vojtěch Pres

Brankář Merkl nebude na sváteční utkání vzpomínat v dobrém

 

Občasné přeháňky ztěžovali fotbalistům utkání

Ani jedni z nejzkušenějších Veselanů V. Klimek (10) a A. Radmil (8) prohru neodvrátili

Mohlo by se vám líbit...