Mutěnicím ani Hodonínu vstup do jara nevyšel

Vyšší soutěže se o tomto víkendu zapojili do jarní odvetné části. Zástupci okresu v nich na body nedosáhli, navíc Bzenec svůj zápas ve Staré Říši ani neodehrál.

Divize

Hodonín nastoupil v domácím prostředí v divizním šlágru proti druhému Uherskému Brodu. Utkání nabídlo velmi zajímavou podívanou, padlo devět branek k vidění byla také červená karta nebo dvě penalty.

Domácí tým nezvládl už první poločas, ve kterém inkasoval čtyřikrát. Přestože dokázal Hodonín otočit z 0:1 na 2:1, tahal za kratší konec a zápas nakonec ztratil.

Vítězná trefa přišla šest minut před koncem z kopačky střídajícího Večeři, který byl na hřišti sotva pět minut. O lepší výsledek přišel Hodonín i díky nepromněné penaltě, kterou nedal v 67.minutě Šturma.

Na prvním místě mají fotbalisté FK náskok už jen tří bodů na svého sobotního soupeře z Uherského Brodu.

FK Hodonín – ČSK Uherský Brod 4:5 (2:4)
Branky: Kyselka, Bartoš, Šturma (PK), Masaryk – Michalec 2, Šálek, Pacl, Večeřa. Diváci: 450

Hodonín: Petráš (46. Kokeš) – Červinek, Kyselka, Konečný, Fojtík – Hesek (74. Čambal) – Holešinský, Paděra, Bartoš, Šturma – Masaryk

Uherský Brod: Červinka – Nevařil, M. David, Vrága, Kúdela – R. David – Michalec (74. Jaroněk), Šálek, Pacl (79. Večeřa), Dolina (90. Mančík) – Hruboš

Krajský přebor

Ani podzimní lídr krajského přeboru nedokázal své první jarní vystoupení proměnit v bodový zisk. Na hřišti předposlední Sparty Brno prohrály Mutěnice 1:0 a propadly se až na třetí místo tabulky.

Rozhodnutí přišlo už po dvaceti minutách a vítěznou trefu si do statistik připsal Michal Tofl a vystřelil brněnskému mužstvu důležité tři body v boji o záchranu.

Sparta Brno – FK Mutěnice 1:0 (1:0)
Branka: Tofl Michal. Diváci: 80

Sparta: Juříček – Chlup, Loup, Foukal, Hodek, Lihotský (87´ Vítek), Zeman (90´ Krejčí), Pavlas, Hajn, Loprais, Tofl

Mutěnice: Kratochvíla – Maršálek H., Čepil, Benešovský, Vydařilý, Koštuřík, Drápal (71´ Lamáček), Trávník (77´ Koplík), Hromek, Maršálek J., Novotný