Vyšší soutěže: Hodonín i Bzenec museli své zápasy otáčet

Ve vyšších soutěžích dokázala naplno bodovat mužstva Hodonína i Bzence. Naftaři přehráli Petřkovice a Slovan zdolal Ždírec. Neuspěly jen Uhřice, které prohrály s béčkem Břeclavi.

Hodonín brzy prohrával, ale vývoj otočil 

MSFL 

FK Hodonín – Odra Petřkovice 3:1 (1:1)
Branky: 7´ Sasín, 52´ Fojtík, 58´ (PK) Hesek – 4´ Lokša. Diváci: 250

Hodonín v minulém kole zaspal druhý poločas ve Valašském Meziříčí a také dnes mu úvod nevyšel. Soupeř z Petřkovic šel do vedení už ve čtvrté minutě, ale náskok nedokázal udržet a hned za tři minuty Sasín dokázal vyrovnat.

Nerozhodný stav vydržet až do přestávky. Druhá půle už se vyvíjela podle představ domácího výběru. V 52.minutě výsledek otočil Fojtík a o šest minut později proměnil pokutový kop Hesek. Další průběh utkání už změnu stavu nepřinesl a Hodonín vybojoval důležité tři body.

Kasala zavelel k obratu, připsal si hattrick

Divize

Slovan Bzenec – Ždírec nad Doubravou 5:1 (0:1)
Branky: 49´+65´+68´ Kasala, 56´ Pelikán, 84´ Šmahaj – 6´ Štukhejl

Slovan musel napravovat zaváhání z minulého kola, kdy prohrál ve Strání. Ani sobotní zápas se pro domácí fotbalisty nevyvíjel dobře. Ždírec jako první skóroval, když v šesté minutě otevřel skóre zápasu Štukhejl.

Po přestávce už na hřišti kraloval Bzenec. K obratu zavelel střelec Kasala, jenž chvíli po začátku druhého poločasu vyrovnal. Pak se trefil Pelikán a domácí šli za výhrou.

Kasala poté přidal v krátkém sledu další dva góly a bylo hotovo. Tečku za utkání udělal šest minut před závěrečným hvizdem Šmahaj a dal výsledku konečnou podobu.

Uhřice dopoledne v Břeclavi neuspěly

1.B třída, sk. C

MSK Břeclav B – SK Uhřice 4:2 (1:1)
Branky: 38´ Pavlík, 55´+85´ Lapin, 73´ Hloch – 8´ Neumann, 62´ Pěnčík

Uhřice začaly v Břeclavi lépe a brzy se dostaly do vedení. Jenže náskok jim vydržel jen půlhodiny a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Po deseti minutách druhé půle poslal Břeclav poprvé do vedení Lapin.

Na tuto branku stačil ještě zareagovat Pěnčík, ale více už toho hosté nestihli. Vítěznou trefu si připsal Hloch a výsledek zpečetil pět minut před koncem, svým druhým gólem, Lapin.

 

Mohlo by se vám líbit...