Archív: Tasov si vyšlápl na Sudoměřice (11.10. 2008)

Máme tady další archivní zápas, tentokrát z podzimní části III.B třídy. V 10.kole se potkala dvě mužstva bojující o přední příčky v soutěži. Výhru nakonec slavil domácí Tasov, který udolal Sudoměřice 2:0.

III.B třída – 10.kolo (11.10.2008)

Sokol Hroznová Lhota “B” – SK Sudoměřice 2:0 (1:0)
Branky: Kašpárek M., Zdeněk Buček; Rozhodčí: Vajdík; Diváci: 210

V 10. kole III.B třídy, přivítali Tasovští doposud neporažený tým tabulky ze Sudoměřic a i proto byla divácká návštěva odpovídající. Do první šance se dostal domácí Mira Pavlica ve 2´, po centru ze strany míč doskákal až k němu na 16ctku, střela mu pěkně sedla, golman by ji neměl a balon musel tlačit očima ven z branky, protože střela tak tak že nelízla břevno.

Po této akci vstoupili líbivým fotbalem do zápasu i Sudoměřice, od kterých se očekávala drtivá převaha a bylo se na co dívat. Ve 4´ z rohu 16ctky stříleli hosté, ale na golmana Štěpána si nepřišli, protože vyrazil balon na roh. V 7´sa prezentoval tvrdou střelou z 25m a rovněž z úhlu Ríša Slovák, ale hostující golman na 2x zažehnal nebezpečí.

Ve 22´byla na světě  střela sudoměřického záložníka a to z víc jak 30ti metrů a tak trochu zaskočila vždy připraveného Štěpána Stanislava, když míč skončil až za jeho zády na břevně. Dvě minuty na to se hosté dostali ke koncovce znovu, ale hráčovi střela nesedla, a tak vystrašila spíš zajíce na poli (kde nedávno sklidili turkyň) za ochrannou sítí jak domácího golmana. Ve 34´zahrával standartku R. Slovák z úctyhodné vzdálenosti 30-ti metrů, na jeho křižnou střelu golman neměl, ale neskončila mimo konstrukci branky, ale na vzdálenější tyči, od které se balon odrazil k útočníkovi Zdeňovi Bučkovi, ten zakončoval do Kašpárka, který uklidil balon do sítě na 1:0.

Tasov tento gól nabudil a začal hrát aktivněji, než doposud. Do konce poločasu se mohl prosadit střelec Ríša Slovák, když po rohovém kopu hosté odkopli a on se dostal ke střele z voleje (cca 25metrů), která skončila na břevnu – golman se ani nepohnul a dělal, jak kdyby střela měla skončil metr nad.

2. poločas

Hned z kraje poločasu jsme nečekali to čeho jsme byli svědky. Tasovští hráči jako kdyby se o poločase napili živé vody a začali drtivým tlakem na Sudoměřice, které dusili na svojí polovině jak vepřové v papiňáku. Prvním upozorněním pro hosty byla prudká nahrávka pod sebe v 56´, kdy dobře zareagoval hostující golman.

Potom v 64´, když šel Gavlík sám, ač obtěžován obráncem a zakončil špatně, spadnul a následná koleda by mu vyšla spíš na Štěpána (nemyslím golmana) jak na rozhodčího, aby byla zapískána penalta. V 66´ měl našlápnuto sám na golmana aj Ríša Slovák, ale ve finále zklamal a přes vyběhnutého golmana si cenu v podobě potlesku diváků nevysloužil, protože střela skončila metr vedle.

Až v 70´ se dostali do vážnější šance i Sudoměřice, když zátahli do vápna, které hasil Štěpán, nenechal se překonat a spacifikoval balon. V 73´ opět standartka, kterou zahrával opět R. Slovák, střela z 20metrů skončila k jeho smůle, v zápase už podruhé na břevně. Po této akci zahrávali aut domácí v blízkosti vápna Sudoměřic a co se nepovedlo předtím Ríšovi, se povedlo Zdeňovi Bučkovi, po narážečce se dostal k zakončení ve vápně, když střílel přes golmana a radost diváků byla v tomto momentě hodně znatelná, protože naděje na zisk tří bodů měla už dost nadějnou podobu.

Ke konci zápasu už někteří domácí hráči nezvládali fyzickou náročnost, když nestačili výdržnějším hostům. Z konečného tlaku Sudoměřic nakonec branka nepadla, i když v 78´z 20-ti metrů stříleli nebezpečně k tyči, ale Štěpán Stanislav dech beroucím zákrokem nechal vyniknout svoje hbité končetiny a vyrazil balon na roh, a nejeden divák musel za tento pěkný fotbalový moment zatleskat právě golmanovi.

Tasov mohl přidat v závěru (84´) ještě jednu branku a to konkrétně Michal Gavlík, když mu z následného brejku hned za půlkou nestíhala dvojice obránců a museli tahat, jak jinak než za záchrannou brzdu, a za takovou nedovolenou brzdu se platí pokuta aj ve vlaku, takže červená karta byla vztyčena po právu.

Shrnutí zápasu

Sudoměřice měli téměř po celý první poločas navrch, ale zlomilo se to brankou Tasova. Sudoměřice pak jako opařené už nedostávaly do nohou svých spoluhráčů, tak přesné přihrávky jako předtím. Tasov dokázal, že i když měli hosté fyzicky a technicky lepší hráče, tak když se vstřelí branka ve správnou chvíli a chytne se příležitost pořádně za pačesy, tak jde porazit i mužstvo na špici tabulky. Hosté zápas na konci psychicky nezvládali a měli chuť hrát víc nohy protihráčů jak balon.

Zdroj: lipov.blog.cz

You may also like...