Navrátilec Polách zařídil výhru Hodonína

Odpolední utkání Fortuna MSD-D bylo ve znamení souboje stále ještě prvního Hodonína na hřišti čtvrté Břeclavi, ve kterém se snažili hostující hráči zvýšit svůj náskok na čele Fortuna MSD-D.

Fortuna MSD-D – 24.kolo

MSK Břeclav – FK Hodonín, z.s. 1:3 (0:1)
Branky: 88´ Musil – 14.  Červínek (PK), 68´ + 71´ Polách Rozhodčí: Vojáček Milan – Kadlec Václav, Dohnálek Jan Delegát: Vidlák Karel ŽK: Netopilík, Kunický, Simandl, Fiala – Holešinský, Mareš Diváci: 180

Břeclav: Kunický – Hloch, Simandl, Presl, Netopilík, Musil, Wallisch, Smejkal, Lanosteac, Fiala (87´ Hakala), Svoboda

Hodonín: Lupač – Mareš (72´Dovhanyuk), Konečný, Paděra (86´ Řiháček), Hesek, Čambal, Šturma, Červínek, Holešinský, Fojtík, Polách (79´ Sasín)

Po domácí prohře 1:3 s Vrchovinou došlo u Hodonína k řadě změn v sestavě, těmi nejzásadnějšími jsou nasazení brankáře Lupače, který v úvodu jarní části přestoupil z Mutěnic. A zařazení zkušeného Polácha do základní sestavy, ten se po svém zranění dostával doposud do hry pouze jako střídající.

Na začátku 8. minuty našel Čambal dobrou přihrávkou na pravém křídle Radima Holešinského, ten svůj únik před dotírajícím obráncem zakončil střelou mimo bránu Břeclavi.

Aktivita hostů v úvodu utkání se vyplatila až 13. minutě, kdy se dokázal utrhnout svému strážci hodonínský Čambal, byl zatažen a rozhodčí Vojáček ukázal k nelibosti domácí fanoušků na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil Jakub Červínek a nedal brankáři Kunickému šanci, Hodonín šel po 14 minutách do vedení.

Další slibné šance hostů v první půl hodině zastavoval praporek pomezního rozhodčího, když několikrát v zajímavě se rodící šanci správně odmával ofsajd.

Problémy v obraně Hodonína odhalili po standardních situacích hráči Břeclavi, však několikrát opakovanou chybu Lupače při vybíhání na centry nedokázal nikdo z domácích potrestat. Od těchto chvil byla aktivní právě domácí Břeclav, ovšem branku vstřelit nedokázala a tak hráči domácích odcházeli do šaten za stavu 0:1.Hodonín vstoupil do druhé půle podobně jako do celého zápasu, právě svěřenci trenéra Komňackého byli na hřišti aktivnějšími.

Svoji aktivitu ukázali v 53. minutě, kdy se zaskvěl krásnou průnikovou přihrávkou kapitán Polách, ovšem Konečný svojí střelu mířil přesně do vybíhajícího Kunického.

V 68. minutě nedal Tomáš Polách svojí střelou brankáři Kunickému šanci a zvýšil náskok Hodonína na 2:0. Tentýž hráč si vzápětí připsal další branku, když přízemní střelou z hranice vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A všichni fanoušci shodně přitakávali v řeči “.. proč kupujete ty mladé hráče, když stejně branky střílí 40 letý pán..”.

Další šanci Hodonína si v 77. minutě připsal hlavičkující Čambal, ten však branku z bezprostřední blízkosti minul. V následujících minutách doprovodili střídání dvoubrankového střelce Polácha diváci potleskem.  Břeclav nevěděla jak prolomit soupeřovu obranu, naopak Hodonín se stále po svých křídlech snažil dostávat k domácí brance.

V 88. minutě nedokázali využít hosté riskantní vyběhnutí brankáře domácích a tak na druhé straně přišel trest v podobě branky Petra Musila. Hostující hráči začali v závěru utkání předvádět zbytečné chyby, po jedné takové mohl snížit na rozdíl jediné branky Simandl, avšak jeho lob bránu netrefil.

A když už z rohu malého vápna minul Hakala, odváželi si hráči Hodonína z Břeclavi 3 body po výhře 1:3.

ZÁZNAM Z UTKÁNÍ

Mohlo by se vám líbit...