Rozhovor: Asistent trenéra Kyjova Miroslav Čada

Mistrovská sezóna už klepe na dveře. Před startem 1.A třídy, která se rozeběhne až 13.srpna, nahlédneme do kabiny Kyjova. K rozhovoru jsem si pozval asistenta trenéra Miroslava Čadu, který nám přiblížil změny v mužstvu a cíle do nového soutěžního ročníku.

Přípravné období je minulostí, proběhlo podle představ?

Přípravné období proběhlo v Kyjově celkem standartně, začali jsme trénovat 15.července  a trénujeme třikrát týdně v počtu 12 až 15 hráčů na tréninku. V době mistrovské soutěže zredukujeme tréninkovou zátěž na dva tréninky (úterý a pátek). V přípravě jsme sehráli zápas v Koryčanech, kde jsme s účastníkem 1.A třídy Zlínského kraje prohráli neštastně 3:4 golem v nastavení z penalty. V prvním předkole poháru jsme vyhráli na penalty ve Šlapanicích 3:2, takže si ve  2. předkole zahrajeme v neděli na domácím hřišti ze Spartou Brno (KP). V kádru máme 16 hráčů + dva dorostence a všichni se v přípravě jeví dobře, mají zájem pracovat takže spokojenost.

Sezóna pomalu začíná. S jakými cíly do něj Kyjov vstupuje?

Sezónu startujeme mistrovskými boji v sobotu 13.8. a do sezony jdeme s cílem nehrát o záchranu. Konečně se chceme vyšvihnout mezi mančafty, které budou atakovat přední pozice. Já osobně si myslím, že tento kádr (pokud nebudou nějaká zranění ) na to mít bude. :D.  Novinkou je, že už se nebude chodit na fotbal v Kyjově v tradičním nedělním dopoledni, ale novým hracím časem bude sobotní odpoledne.

Dočkalo se mužstvo posílení nebo jde do hry stávající kádr z minulé sezóny?

Oproti lonské sezoně jsem přesvědčen, že budeme silnější. Mužstvo opustili kmenoví hráči divizního Hodonína Adamec Dalibor, Chytka Martin a golman  Vinca David, který namířil do III.třídy do Šardic. Naopak do Kyjova zamířil kyjovský odchovanec a hráč s ligovými zkušenostmi Radomír Víšek, ze Bzence stoper Michal Dulovecz a útočník Adam Paták, z Boršic univerzál Martin Dufek, vrátil se nám středopolař Jakub Svoboda, během zítřka bysme měli dotáhnout příchod Robina Dobeše ze Bzence, z dorostu přišel nadějný brankář Jaromír Měchura.

Dorost sestoupil do krajského přeboru, mají někteří hráči šanci prosadit se do prvního mužstva?

Dorost sestoupil z divize do krajského přeboru. Nechceme trenérům dorostu moc do kádru zasahovat, ale na druhou stranu je pravda, že s prvním mužstvem v přípravném období chodí Jakub Kuchař a Martin Klingel. Může se stát, že v případě nějakého zranění a nebo vyloučení do mistrovských bojů zasáhnou.

Bude i nadále pokračovat spolupráce s Vlkošem?

Po skončení projektu farem, který byl od sezony 2016 – 2017 zrušen, už nebude pokračovat spolupráce ze sousedním Vlkošem. Mě osobně to mrzí, protože jsem členem VV ve Vlkoši a neustále se snažím Sokolu pomáhat.

Úvodní kolo hrajete doma, cílem je tedy plný bodový zisk?

V prvním mistrovském zápase  přivítáme doma Krumvíř a pochopitelně chceme do soutěže vstoupit co nejlépe, a proto doufám, že kamarád Viktor Linhart na hostující lavičce odjede na Břeclavsko bez bodu.

Mohlo by se vám líbit...