Rozhovor – Tomáš Zelinka (Sokol Kněždub)

Dvacetiletý záložník Tomáš Zelinka, aktuálně hrající za Kněždub, velkou část své kariéry však strávil ve Veselí. Dokáže tým plný zkušeností docílit prvního místo v I.B třídě sk. C?

Zdravím Tomáši, klasická otázka, se kterou se tady potýká každý. Jak hodnotíš ze svého pohledu podzimní část?

Ahoj Vojto, podzim hodnotím z naší strany vcelku pozitivně, mužstvo drželo pohromadě a neměli jsme žádné vážné zranění, i z tohoto důvodu si držíme po podzimní části dobré 2. místo v tabulce

Jste nejlépe a hlavně nejpřesněji zakončující týmy I.B třídy sk. C, se 34 vstřelenými brankami. Je právě z vaší strany snaha o co nejvíce ofenzivní fotbal?

Některé zápasy se nám střelecky povedly, kde jsme vstřelili 5,6 gólů za zápas. Ovšem byly i zápasy, které jsme vyhráli pouze 1:0 a střelecky se nám až tak nedařilo. Samozřejmě bychom chtěli hrát líbivý ofenzivní fotbal, který se divákům líbí, ale ne vždy se nám to daří.

Váš celek oplývá zkušenostmi takřka na všech postech, ale taktéž v dobré kombinaci s mladší dravostí. Jsou zkušenosti důležitou součást vašeho dosavadního úspěchu?

Určitě je potřeba dát mladí trochu rozumu a klidu, proto musí být v týmu někdo zkušený, který hru bude uklidňovat.

Jedna prohra z podzimu vás musí přeci jen mrzet více než ostatní, prohra v „derby“ s Hroznovou Lhotou, o to více, když ji rozhodla právě jedna branka. Ovšem ani vysoká prohra 4:1 s Uhřicemi jistě příjemná nebyla, jsou toto zápasy, kde se tým může stmelit a využít těchto zkušeností pro další zápasy?

Prohra v derby s Hroznovou Lhotou nás mrzí, ale musím uznat, že to od nás nebylo nejlepší utkání. Neměli jsme ideální formu, na každý tým někdy dojde krize, ale záleží na týmu, jak se s tím popere. Náš tým má skvělou partu a i přes prohry jsme se spojili a bojovali, ikdyž se zrovna nedařilo.

fine486x60.gif

Jak se zatím rozbíhá, případně již probíhá příprava na jarní část?

Již od začátku ledna trénujeme, máme zatím většinou běhání, které střídáme s dynamickým tréninkem. Máme naplánované přátelské utkání až do prvního mistrovského utkání, kde si opět musíme zvyknout na míč. Začátkem března jsme prošli soustředěním, které jsme prožili na Vápenkách.

Chcete se ještě snažit stáhnout ztrátu na vedoucí Milotice (nyní činí 5 bodů) a zajistit si tak první místo? Na druhou stranu pod vámi číhají týmy, které chtějí taktéž dobré umístění. Mezi 2. a 6. týmem je rozdíl pouze 4 bodů.

Tak určitě bychom chtěli zabojovat o první místo, uvidíme jak se bude sezóna vyvíjet. Tabulka je srovnaná, kde stačí jedna prohra a jsme úplně jinde.

Vzhledem k minulé otázce, co o čekáváš, že se bude dít ve vaší soutěži v jarní části?

Tak to je těžko říci, nechci předbíhat situaci, ale doufám že se nám bude dařit a umístíme se v tabulce co nejvýše.

Děkuji ti za tvůj čas a přeji hodně úspěchů v jarní části!

Taky děkuji.

Mohlo by se vám líbit...