Rozhovor: Petr Rachvala (předseda Sokol Těmice)

Nováčkem ve III.C třídě budou fotbalisté Sokola Těmice, kteří ještě do nedávna hráli fotbal pod hlavičkou Bzence B. Po deseti letech se však Těmice znovu objevují na fotbalové mapě Hodonínska.

Jak to v klubu vypadá před jejich obnovenou premiérou, jsme se zeptali jejich předsedy. Na otázky Hodonínského fotbalu odpovídal Petr Rachvala.

Po deseti letech se Sokol Těmice vrací na fotbalovou scénu. Co Vás vedlo k obnovení fotbalu v obci?

Po tu dobu 10 let se v Těmicích fotbal hrál, ale pod názvem Bzenec “B”. Jenže loni se soutěž pro nedostatek hráčů nepřihlásila. Musím vzpomenout, že cca před 3 lety se pokoušel p. Melicher poskládat mužstvo,začali i s tréninky, ale pro nedostatek podpory, to mělo krátké trvání. K obnově fotbalu mě vedla myšlenka, že v Těmicích  by se nakonec nehrál vůbec žádný fotbal.

Kdo přišel s myšlenkou přihlásit Těmice opět do soutěže?

S myšlenkou založit Těmice jsem žil tu poslední sezonu v “B” mužstvu, ale byl to můj tajný sen. Loni na podzim jsem oslovil skupinu kluků, kteří se v té době scházeli na hřišti v Těmicích na fotbálky, zda by šli hrát soutěž. Jejich odpovědí bylo, že pokud to bude za Těmice, tak do toho půjdou.  Pro začátek bylo potřeba zvolit nové vedení fotbalového výboru.

Během jara odehrál Sokol několik přípravných zápasů, jak se Vám mužstvo po herní stránce jevilo?

Ještě vzpomenu, že jsme od poloviny ledna začali se zimní přípravou, která probíhala dvakrát týdně  v domácích podmínkách. Někteří hráči začali  s fotbalem po delší odmlce, tak přáteláky byly spíše na to, aby si hráči zvykli na herní zatížení a pohyb na velkém hřišti. Ze začátku to bylo takové chaotické. Ale myslím, že se kluci zlepšují. Hlavně musím vyzvednout jejich bojovnost.

Bude klub spoléhat na vlastní odchovance nebo hledal hráče do sestavy i v nejbližším okolí?

Ta myšlenka založit mužstvo je postavena na vlastních hráčích, možná jeden až dva budou z okolí.

Zahrajete si také okresní pohár proti Čejkovicím. Bude to pro Vás jen přípravný zápas nebo od toho čekáte víc?

Pohárové utkání beru jako přípravný zápas.

S čím vstupujete do následující sezóny, bude taková seznamovací nebo pomýšlíte výše?

Do sezony vstupujeme jako nováček, a tak jak říkáte, bude pro nás seznamovací. Budu spokojený pokud by se nám podařilo hrát střed tabulky, okolo 6.-7.místa.

Na závěr bych chtěl poděkovat sponzorům a zastupitelstvu obce. Od zastupitelstva obce Těmice,  máme přislíbenou finanční podporu na rekonstrukci starých kabin. Díky podpoře a snaze členů nového výboru jsme začali pomalu realizovat i  zavlažování hřiště.

Díky za rozhovor

Mohlo by se vám líbit...